Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kierowcy zostaną ukarani

2017-09-28 10:00:00 (ost. akt: 2017-09-28 09:46:35)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Żeby syn dostał się do ,,Dwójki" musi w pewnych momentach omijać samochody schodząc na ulicę bądź wchodząc na górkę...

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka ul. Konopnickiej, niezadowolona z przebiegu chodników przy nowo wybudowanej drodze.

— W tym roku moje dziecko po raz pierwszy samo poszło do szkoły. Tak się cieszyłam, że tę trasę przemierzy bezpiecznie chodnikiem. Okazało się jednak, że chodnik ,,przerywany" jest przez parkingi.

Żeby syn dostał się do ,,Dwójki" musi w pewnych momentach omijać samochody schodząc na ulicę bądź wchodząc na górkę. Kto to słyszał, żeby przebieg chodnika wyglądał w ten sposób? — pytała zdenerwowana mieszkanka.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że samochody zaparkowane są na wjazdach. Rzeczywiście, w tych miejscach piesi mają problem z poruszaniem się i zmuszeni są zaparkowane auta omijać. Problem w imieniu mieszkańców zgłosiliśmy do Urzędu Miejskiego w Nidzicy. Burmistrz Jacek Kosmala zapewnił, że uczuli strażników miejskich, by teren monitorowali.

— Kodeks drogowy zabrania parkowania na wjazdach. Strażnicy miejscy będą wręczali kierowcom upomnienia. Jeżeli problem będzie notorycznie się powtarzał, niestety skończy się na mandatach — mówił burmistrz Nidzicy.

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cde #2346954 | 178.235.*.* 9 paź 2017 17:17

  Do TVN Turbo jako absurdy drogowe ! Skoro to wjazd ( moim zdaniem przygotowanie do wjazdu na posesję, kolejną ulicę ...) to zrobić zebrę dla pieszych oraz postawić znaki Uwaga przejście dla pieszych i nie byłoby problemu. Ewentualnie zrobić pozostałą część chodnika bliżej skarpy ( bo i tak końce chodnika nie są naprzeciwko siebie) Póki nie ma dalszej części wjazdu pojazdy mogłyby stać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zapraszam na ul. Kraszewskiego #2338858 | 164.127.*.* 28 wrz 2017 20:36

  Pomimo wolnych miejsc parkingowych zastawione są zjazdy i chodnik, piesi schodzą na jezdnię, a służby porządkowe udają że nic nie widzą

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieskzaniec Konopnicka #2338643 | 88.156.*.* 28 wrz 2017 16:42

  Brawo dla projektanta za taki parking, po pierwsze ciasno po drugie za mało miejsc parkingowych. Każdy rozsądny mieszkaniec policzyłby mieszkania czyli bloki 12a,12b,oraz 12c w bloku jest 40 mieszkań, przeważnie co drugie mieszkanie posiada samochód co daje nam 60 miejsc parkingowych a w praktyce jest okolu 30 plus dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych (na jednym brak koperty wiec może postawić każdy t samochód wg przepisów ruchu drogowego), następnie parkują na parkingu osiedlowym nauczyciele ze szkoły ZS 2 gdzie mają nowy parking od strony ul. Karola Barki, i z tego co się orientowałem na ten parking mieli wjeżdzać mieszkańcy a tak nie jest miał stać zakaz wjazdu(nie dotyczy mieszkańców) ostatnio tydzień temu była wywiadówka w szkole to wtedy trzeba było robić zdjęcia co tu się dało nie dało się zawrócić nawet ( ja osobiście musiałem aż stawiać samochód pod kościołem i z Ciężkimi zakupami lecieć aż z pod kościoła około 3 razy), dziękuje za taki parking, a co się tyczy chodnika uważam że jest zbędny , wystarczyło wprowadzić strefę zamieszkania i dzieci mogłyby chodzić całą szerokością jezdni , nie było chodników wcześniej i jakoś nic nikomu się nie stało, wracając do przeszłości na tą chwile to nawet dzieci ze sójczego wzgórza na sankach nie będą mogli zjeżdżać a się zjeżdżało na ulice i także nikomu nic się nie stało toć to szok. Uważam że można było zrobić strefe zamieszkania , nie było by chodników i było by więcej miejsc parkingowych to ale cóż mamy co mamy. A wracając do artykułu kiedyś chodziło się cało szerokością jezdni i nic się nikomu nie stało i gratuluję wychowania tak nie paradnego dziecka który ma problem przez zaparkowane samochody i nie możne trafić do szkoły

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. maciek #2338634 | 88.156.*.* 28 wrz 2017 16:35

   BM następnym razem zanim zaczniesz rzucać debilami i szmirami na lewo i prawo, przeczytaj artykuł i spójrz uważnie na zdjęcie. To nie jest parking a wjazd, nie wiem do czego wjazd ale jednak wjazd. Teraz ładnie przeproś ludzi, których obraziłeś swoim komentarzem.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. miś #2338633 | 88.156.*.* 28 wrz 2017 16:34

   Samochodów przybywa a na ul.Konopnickiej miejsc parkingowych maleje .Koło sklepu Kołakowskiego był parking na którym mogło zaparkować około 15 aut .A po remoncie drogi zaparkuje może z 7 aut.BRAWO PROJEKTANT DROGI !!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages