Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Problem z zalewaniem trzeba rozwiązać

2017-10-05 10:00:00 (ost. akt: 2017-10-05 09:17:41)

Deszczowa aura nie oszczędza mieszkańców naszego powiatu. Po intensywnych opadach wiele miejsc zalanych jest wodą. W tej sprawie otrzymujemy wiadomości od czytelników.

— Przeszło 15cm wody na niedawno wyremontowanym parkingu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Sytuacja powtarza się po każdym deszczu. Woda nie ma odprowadzenia i robi się jeziorko uniemożliwiające petentom normalne parkowanie. Przeszło 10 miejsc parkingowych jest zalanych. Będą podjęte jakieś działania w tej sprawie? — pisał mieszkaniec Nidzicy.

Pytanie czytelnika przekazałyśmy do urzędu miejskiego. Burmistrz Jacek Kosmala potwierdza, że taki problem istnieje w kilku miejscach w Nidzicy.

— Teren MOPS-u położony jest w dole. Żeby uniknąć zalewania trzeba wybudować pompę odprowadzającą wodę. Nie można tego zrobić bez przebudowania ul. Kościuszki. W projekcie ujęta jest przebudowa sieci kanalizacyjno- deszczowej. W trakcie robót będziemy o tym myśleć — mówi Jacek Kosmala.

Zaznacza, że taki problem występuje także w Przedszkolu nr 4. — W chwili kiedy budowano przedszkole był w miarę suchy rok. Wykonano w glinie głęboki wykop, wybudowano fundament, nie zastosowano prawidłowej izolacji oraz odwodnienia i zasypano go żwirem, a nie gruntem macierzystym.

W związku z tym, w momencie kiedy wody gruntowe się podnoszą lub są długotrwałe ulewne deszcze, budynek stoi w głębokiej na 1,20 m wodzie. W tej chwili, żeby to zrobić trzeba odkryć fundamenty, zrobić ciężką izolację i zastosować technologię odwadniającą. Jest to ogromny koszt, jednak musimy ten problem rozwiązać — podkreśla burmistrz.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kto #2344157 | 83.15.*.* 5 paź 2017 14:35

  zrobi kanalizacje powiat dla gminy czy gmina dla powiatu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #2344099 | 83.9.*.* 5 paź 2017 13:14

  Wszystkie inwestycje ze środków slow ( ślimaka) były opracowane za poprzedniego burmistrza, ten spija smietanke :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tomek #2343929 | 88.156.*.* 5 paź 2017 10:09

   Z tego burmistrza to jednak ogarnięty człek. Nie sądziłem, że sobie poradzi a teraz widzę, że naprawdę facet daje radę. Brawo Panie Jacku. Żeby nie było, że jestem jakimś jego klakierem, nie głosowałem na niego i sądziłem, że nie poradzi sobie. Zmieniłem zdanie diametralnie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages