Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Dzieci otrzymały 123 śniadanka

2017-09-28 19:00:00 (ost. akt: 2017-09-28 22:13:18)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

28 września w nidzickich szkołach odbyła się akcja Nie zapomnij o Drugim Śniadanku. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

Akcja została zorganizowana przez Park Handlowy Tu i Teraz, który tego dnia reprezentowany był przez Martę Wojcieszkiewicz oraz przedstawicieli Gazety Olsztyńskiej i Naszej Gazety Nidzickiej.

Przedstawiciele przypomnieli dzieciom, że drugie śniadanko to ważny element diety, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas akcji dzieci opowiadały o tym, co jedzą na śniadanie. Wśród wymienionych produktów znalazły się płatki z mlekiem, kanapki z serem, konserwą, dżemem, miodem, jajka, kiełbaski, serki, owoce.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że najzdrowsza do picia jest woda. Wśród polecanych napojów znalazły się też soki, gdyż jak argumentowały dzieci, zawiarają one witaminy.

Głownym celem akcji było propagowanie wśród maluchów zdrowego odżywiania, a co za tym idzie jedzenia drugiego śniadania w szkole. Dzieci dowiedziały się, że dzięki temu nie są zmeczone podczas lekcji, nie mają problemu z koncerntracją, pamięcią, a także prawidłowo się rozwijają.

Łącznie rozdano 123 śniadanka. W kolorowych pudełkach dzieci znalazły soczki oraz batoniki zbożowe.

zlCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages