Czas zmierzyli za pomocą chipów używanych w zawodach gołębi

2017-09-26 13:00:00(ost. akt: 2017-09-26 15:21:24)
Każdy uczestnik został „zaobrączkowany” na starcie i tym samym został zaklasyfikowany jako gołąb odpowiedniej hodowli, a czas biegu/marszu oznaczono jako „czas przylotu”.
Trójka reprezentantów „Nidzica Biega” udała się do miejscowości Swobodna nieopodal Dobrego Miasta, aby wziąć udział w zawodach biegowych oraz marszu Nordic Walking pod wspólną nazwą „Człowiek z żelaza II – Zgodnie z Naturą”.

Wydarzenie zgromadziło przeszło 90 osób. Obie formy rywalizacji przeprowadzone zostały na dystansie 15 km.

Trasa ukazująca piękno warmińskiej ziemi, biegnąca tuż przy brzegu „perły” regionu – Jeziora Limajno, obfitowała w liczne podbiegi, zbiegi, strome wzniesienia, a po całotygodniowych opadach urozmaicona została błotem.

Niewątpliwie przełajowa forma dystansu dostarczyła tyleż samo zmęczenia, co satysfakcji z wykonania tak trudnego zadania, zwłaszcza, że zawodnicy mieli dodatkowego sprzymierzeńca – piękną słoneczną, jesienną pogodę.

Biuro imprezy znajdowało się w Bazie Edukacyjno - Szkoleniowej Stowarzyszenia „Pozytywni Dobre Miasto”, gdzie po zakończeniu zawodów na przybyłych czekał posiłek regeneracyjny. Dodatkowo zapewniono możliwość skorzystania z sauny i z masażu relaksującego.

Ciekawostką imprezy był osobliwy, niemniej jednak precyzyjny pomiar czasu. Otóż czas został zmierzony za pomocą chipów używanych w zawodach gołębi.

W marszu Nordic Walking Pomarańczowych reprezentowali Bożena Żbikowska i Artur Szczepkowski.

Artur stawił się na mecie w czasie 2:07:16 i zajął 8. miejsce OPEN M, natomiast Bożena pokonała trasę w 2:07:17 i uplasowała się na 5. Miejscu w OPEN K oraz na 4. miejscu w K16-40.

Jedynym nidziczaninem w biegu na 15 km był Arkadiusz Prusik. Czas 1:23:09 pozwolił mu na zajęcie 8. miejsca w M16-35 i 19. miejsca OPEN.

Pomimo bardzo wymagającej trasy zawodnicy zdecydowali przybyć w to urokliwe i gościnne miejsce za rok i powalczyć o jeszcze lepsze wyniki.

Zdecydowanie każdy, kto pokona tę crossową trasę ma prawo nosić miano "Człowieka z żelaza", ponieważ trzeba odznaczać się niezwykłym hartem ducha i odpowiednimi warunkami fizycznymi, aby ją przebyć.