Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Jestem człowiekiem wsi

2017-10-08 16:00:00 (ost. akt: 2017-10-09 10:49:08)

— Mieszkańcy są ludźmi bardzo kulturalnymi, dbającymi o otoczenie. Przykładają dużą wagę do tego, co się dzieje. Nie tolerują zachowań niezgodnych z prawem. Zauważyłem wzrost świadomości społecznej — podkreśla policjant.

Janusz Kawka służbę w policji pełni od 16 lat. Po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę w oddziałach prewencji w Warszawie. — Potem dostałem swoją pierwszą dzielnicę w Olsztynku, następnie była Stawiguda, a od 2010 roku jestem w Nidzicy, z przerwą na gminę Kozłowo — wymienia policjant.

Janusz Kawka urodził się i wychował na wsi. Mieszka w Przełęku Dużym pod Działdowem, gdzie prowadzi gospodarstwo.

— Z wykształcenia jestem rolnikiem. Prowadzę produkcję roślinną z ograniczoną produkcją zwierzęcą. Żyję w otoczeniu malowniczych lasów i stawów — mówi. Podkreśla, że do tej pory utrzymuje kontakt z ludźmi, z którymi wcześniej pracował.

— Bardzo miłe towarzystwo, które do tej pory dobrze wspominam. Jeśli chodzi o społeczeństwo nidzickie, uważam że są to fajni ludzie z dużym potencjałem. W dużej mierze sami potrafią rozwiązywać swoje problemy. Ale nie należy im w tym przeszkadzać. Żyje tu wiele osób kreatywnych i naprawdę miło się w Nidzicy pracuje — podkreśla Janusz Kawka.

Dodaje, że Nidzica jest miastem, które inwestuje we własne społeczeństwo. — Wierzę w ludzi i do tej pory jeszcze się nie zawiodłem. Wiadomo, zdarzają się także trudne przypadki, ale nie można ludzi szufladkować. Trzeba być obiektywnym — mówi policjant.

Zaznacza, że są sprawy proste, takie jak wykroczenia, gdzie wszystko jest albo czarne albo białe, jednak najwięcej zawiłości występuje w przypadku spraw sąsiedzkich, dotyczących współżycia społecznego.

— Na szczęście zawsze znajdujemy złoty środek. Nie zdarzyło nam się pozostawić kogoś bez rozwiązania problemu — dodaje.

Janusz Kawka pod swoją opieką ma rejon I, w skład którego wchodzą osiedla Olsztyńska i Konopnicka.

— Mieszkańcy są ludźmi bardzo kulturalnymi, dbającymi o otoczenie. Przykładają dużą wagę do tego, co się dzieje. Nie tolerują zachowań niezgodnych z prawem. Zauważyłem wzrost świadomości społecznej, który przekłada się bezpośrednio na spadek ilości zdarzeń w statystykach. Dobrze układa się także współpraca ze społeczeństwem — podkreśla policjant.

Dzielnicowy dodaje, że większy problem jest z osobami przyjezdnymi, które w naszym mieście pojawiają się na chwilę, robią co chcą i wyjeżdżają.

Janusz Kawka mówi o sobie, że jest ,,człowiekiem wsi". W wolnych chwilach spaceruje z psami, łowi ryby i czyta książki historyczne.

— Zainspirowała mnie Nidzica w okresie wojennym i przedwojennym. Moje hobby to także dobra muzyka i spotkania z przyjaciółmi — dodaje Janusz Kawka.

Szukamy najpopularniejszego dzielnicowego

Wybieramy ,,Najpopularniejszego dzielnicowego". Już dziś możesz docenić codzienną pracę tych, którzy służą pomocą.

Głosowanie odbywa się za pomocą sms-ów. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł z VAT. Do 26 października uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów.

Ogłoszenie wyników naszej akcji oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i Naszej Gazety Nidzickiej oraz na stronach internetowych Grupy WM.

Aby zagłosować wyślij sms o treści gn.ndz.x, gdzie x oznacza numer przypisany do konkretnego kandydata na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS).

asp. Janusz Kawka, Nidzica, Rejon I
gn.ndz.1
mł.asp. Marcin Łątkowski, Nidzica, Rejon II
gn.ndz.2
st. asp. Maciej Płoski, Nidzica, Rejon III
gn.ndz.3
mł. asp. Krzysztof Florek, gmina Nidzica
gn.ndz.4
mł. asp. Dawid Kaczorowski, rejon V i VI gm. Janowo i Janowiec Kościelny
gn.ndz.5
sierż szt. Kamil Jakim, rejon VII gm. Kozłowo
gn.ndz.6
mł. asp. Przemysław Rychcik, rejon VIII gm. Kozłowo
gn.ndz.7

Regulamin i ranking na nidzica.wm.pl
zl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages