Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Najlepsi maturzyści szkół powiatowych nagrodzeni

2017-09-27 19:25:11 (ost. akt: 2017-09-27 19:46:21)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dariusz Piotrkowski, Patryk Marek Szczepański i Marek Rutkowski to najlepsi maturzyści powiatu nidzickiego. Na dzisiejszej ( 27 września) sesji rady powiatu z rąk starosty Grzegorza Napiwodzkiego i przewodniczącej rady Elżbiety Góralskiej otrzymali gratulacje i drobne upominki.

Dariusz Piotrkowski był uczniem klasy III a Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego.

Chodził do klasy z rozszerzonym programem nauczania z matematyki, fizyki i informatyki. Ukończył liceum z najwyższą średnią - 5,78. Na maturze, oprócz przedmiotów obowiązkowych zdawał dodatkowo matematykę, fizykę i język angielski na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy ustne zdał na 100%, egzaminy pisemne obowiązkowe zdał średnio na blisko 94%, przedmioty na poziomie rozszerzonym zdał ze średnią - 81%. Bez problemów dostał się na Politechnikę Warszawską na wydział mechatroniki, kierunek robotyka i automatyka.

Darek był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej, uczestniczył w pracach Samorządu Uczniowskiego oraz w projektach realizowanych w szkole.

Patryk Marek Szczepański to najlepszy maturzysta Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.

Z pełną świadomością wybrał technikum biznesu. Rolnictwem zajmował się od dziecka, pomagając rodzicom w prowadzeniu nowoczesnego gospodarstwa rolnego.

Z pasją pogłębiał wiedzę rolniczą, co zaowocowało bardzo wysokimi wynikami na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie oraz uzyskał najwyższy wynik na maturze w szkole.

Patryk zamierza kontynuować swoje zainteresowania, studiując rolnictwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.


Marek Rutkowski był uczniem Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im Stanisława Staszica.

Uzyskał bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego. W części ustnej z języka polskiego uzyskał 100%, z języka angielskiego - 95%.

W części pisemnej język angielski zaliczył na 100%, matematykę na 90% i język polski na 74%.

Ponadto uzyskał 76% z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Marek bardzo dobrze zdał także egzamin zawodowy. Część pisemną zdał na 90%, a część praktyczna na 100%.

Marek to nie tylko bardzo dobry, wzorowy uczeń angażujący się w życie szkoły, ale też zdolny gitarzysta. Założył zespół muzyczny w szkole, który m.in. reprezentował ZSZiO na Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

Będzie studiował w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii w Olsztynie na kierunku ekonomia.

Gratulujemy !!
rozCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages