Wyjazdowe remisy Startu Nidzica i Gminy Kozłowo

2017-10-01 17:46:50(ost. akt: 2017-10-01 18:16:07)
Jedynego gola dla Startu Nidzica w meczu z Welem Lidzbark zdobył Paweł Sobotka

W sobotę (30 września) w meczu 7 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.2 Start Nidzica zremisował na wyjeździe z liderem tabeli Welem Lidzbark Welski 1:1 (0:0)
Jak nie da się wygrać to dobry jest i remis. Tak można w skrócie opisać relację z meczu piłkarzy Start przeciwko liderowi tabeli Welowi Lidzbark Welski.

Start Nidzica w meczu z Welem Lidzbark od początku spotkania posiadał optyczną przewagę. Gospodarze z Lidzbarka jedynie stałymi fragmentami gry po rzutach wolnych i rzutach rożnych stwarzali zagrożenie pod bramką nidzickiego Startu.

W naszym zespole brakowało skuteczności. Swoje bramkowe okazje do przerwy nie wykorzystali zarówno Kuba Chlewiński jak i Kamil Michalski czy też Dominik Bróździński. W 30 minucie po brutalnym faulu od tyłu na nogi Pawła Sobotka zawodnik gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę i ponad godzinę nasz zespół grał w przewadze jednego zawodnika.

Start przeważał, lecz zespół z Lidzbarka skutecznie się bronił a nasi zawodnicy za bardzo chcieli jeszcze do przerwy zdobyć jakiegokolwiek gola. Niestety niedokładne podania niweczyły trud piłkarzy Startu.

Po zmianie stron obraz gry nie ulega zmianie i Start ponownie stara się czym prędzej zdobyć gola. Po jednej z akcji Dominik Bróździński wychodzi na czystą pozycję sam na sam z golkiperem Wela, lecz przegrywa ten pojedynek, strzał Pawła Sobotka trafia w słupek a Daniel Pawęcki z 4 metrów nie czysto trafia w piłkę.

W 65 minucie nareszcie pada gol dla Startu a strzelcem jego jest Paweł Sobotka. Gospodarze wyrównali stan meczu w 80 minucie. W ostatnich minutach ponownie Dominik Bróździński i Daniel Pawęcki stanęli przed szansą przechylenia szali zwycięstwa na stronę Startu lecz jej nie wykorzystali.

Start Nidzica zremisował w wyjazdowym spotkaniu z liderem rozgrywek Welem Lidzbark Welski 1:1. Lepiej nasz zespół zagrał w obronie, lecz nadal nie grzeszą nasi zawodnicy skutecznością gdyż 3 punkty z tego spotkania powinny przyjechać do Nidzicy ale jak się nie da wygrać to dobry jest i remis. Po tym spotkaniu Start Nidzica zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli.

Drugi nasz reprezentant występujący w tych samych rozgrywkach Gmina Kozłowo również osiągnęła wynik remisowy ale 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z ostatnim zespołem w tabeli Liderem Złotowo. Gole dla kozłowian zdobyli Łukasz Dobies i Adrian Żmijewski. Gmina po 7 kolejkach zajmuje 3 miejsce w tabeli.