Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przewoźnik musi zarobić, nie będzie jeździł na pusto

2017-10-19 13:02:00 (ost. akt: 2017-10-19 13:03:17)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

POWIAT\\\ Podczas ostatniej sesji rady powiatu radna Joanna Szczepkowska pytała starostę, czy udało się rozwiązać problem dojazdu uczniów szkół średnich na zajęcia lekcyjne, mimo że powiat nie ma takiego obowiązku.

Problem dojazdu uczniów szkół średnich na lekcje pojawił się od początku roku szkolnego. Na niektórych trasach w naszym powiecie nie ma kursowych autobusów. Młodzież dojeżdża po 20 km rowerem. Nie wszyscy rodzice mogą dowieźć swoje dzieci do szkoły. Starostwo po zapoznaniu się z problemem uzyskało od podległych placówek listę uczniów, którzy nie mają czym dojechać na zajęcia.

— Jest ich 15 i dojeżdżają z różnych kierunków — mówił starosta Grzegorz Napiwodzki. Zapewnił, że rozmowy z przewoźnikiem o uruchomieniu linii autobusowej były prowadzone, ale nikt nie chce otworzyć linii, jeśli nie będzie ona przynosiła zysków. Radny Robert Radzymiński dodał, że on też prowadził rozmowy z przewoźnikiem.

Usłyszał, że jeśli będzie 40 osób chętnych do jazdy na jednej trasie, to przewoźnik chętnie uruchomi taką linię. — Nie mamy ani uprawnień, ani możliwości, aby zmusić przewoźnika do uruchomienia nierentownej linii autobusowej. Będę prosił pana burmistrza, aby nasi uczniowie mogli dojeżdżać autobusami, które dowożą uczniów do szkół gminnych — wyjaśniał starosta.

Burmistrz Jacek Kosmala odpowiedział, że jeśli w autobusach są wolne miejsca, to uczniowie szkół średnich są zabierani. Dodał, że gmina chciała uruchomić 3 kursy na bilety miesięczne, ale, już po rozstrzygnięciu przetargu, oferent nie podpisał umowy.

Tak więc przetarg na dowozy wygrała kolejna firma, której oferta była droższa od poprzedniej o 140.000 zł. Radny Borowy zaproponował, aby uczniowie mieszkali w internacie i może należałoby dofinansować im ten pobyt. Starosta zapewnił, że nadal będzie czynił starania, aby ten problem rozwiązać.

roz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. RORO #2360203 | 88.156.*.* 26 paź 2017 19:14

  a w gminie 140 tys dotacji na dowóz przepadło ? kto odpowiedzialny jak prawda? i kto zapłaci?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jedna chwila #2355947 | 31.1.*.* 21 paź 2017 21:08

  na sesji i uchwała, bo za 2 dni trzeba wozic dzieci i kasa poszła.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Marcin #2355912 | 94.254.*.* 21 paź 2017 20:13

  Starosta obiecał i nic nie zrobił. Burmistrz pogadał i znowu nic nie wyszło. Obiecanki cacanki a kadencja się kończy. Nic w tej kwestii nic nie zrobili. A dowożenie coraz droższe. Zapłacimy za to my podatnicy. Panowie już dość gadania. Pora wracać na Orlen i do Janowa

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ? #2355758 | 80.52.*.* 21 paź 2017 16:27

   Pan starosta od lat się stara tylko coś mu nie wychodzi. A problem w tym że nie chce wyłożyć kasy na dowożenie i szuka jelenia który rozwiąże problem za darmo. Pan burmistrz chce być dobrym wujkiem to każe zabierać uczniów szkół powiatowych jeśli jak to mówi są miejsca w autobusach dowożących dzieci do szkół gminnych. Wszystko fajnie do czasu jak nie dojdzie do wypadku i prokurator się zapyta jakim prawem kierowca zabiera osoby postronne

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Grt #2355684 | 88.199.*.* 21 paź 2017 14:21

    towarzystwo w wieku 17-19 lat w obecności dzieci a szczególnie tych przedszkolnych rzucalo chu... i ku... Dzieci ze szkol podstawowych kiedyś jezdxily 1autobusem z młodzieżą i ciągle byly oroblemy .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages