Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wyjątkowa atmosfera ogarnęła budynek szkoły

2017-10-05 18:00:00 (ost. akt: 2017-10-05 14:19:40)

Autor zdjęcia: Halina Tyszka

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy już po raz kolejny włączył się w obchody Europejskiego Dnia Języków.

Już od samego rana dało się odczuć wyjątkową atmosferę, która ogarnęła cały budynek naszej szkoły. Na korytarzach dało się zauważyć osoby w wyjątkowych przebraniach, a na każdej przerwie uczniom towarzyszyły dźwięki ich ulubionych piosenek w wykonaniu ich kolegów, przygotowujących się do występu podczas koncertu.

Po 4 godzinie lekcyjnej uczniowie naszej szkoły oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu (ZS nr 1, ZS nr 2 oraz ZS nr 3) wraz z nauczycielami przeszli na salę gimnastyczną, aby zainaugurować główną część obchodów tego dnia.

Na przybyłych czekały tam stanowiska tematyczno-kulturowe dotyczące języków nauczanych w naszej szkole – polskiego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Powstały one przy współpracy uczniów i nauczycieli wspomnianych wyżej języków. Smaki i zapachy pysznych potraw, przygotowanych również przez uczących się wyżej wspomnianych języków zabrały nas w istną kulinarną podróż po Europie.

Punktem kulminacyjnym obchodów był koncert piosenek w różnych językach gdzie uczniowie podzielili się swoim talentem i walczyli o główną nagrodę. Byli oni oceniani przez niezależne jury. I tak: I miejsce zajęła Emilia Jakubowska, II miejsce – Anna Paszkowska, III miejsce – Izabella Bonisławska, Aleksandra Szczepkowska, Anna Burniewicz i Aleksandra Rzewnicka, wyróżnienie otrzymały: Klaudia Rólka, Aleksandra Obrębska i Klaudia Nowak a nagrodę publiczności – Klaudia Nowak i Anna Paszkowska.

Wszyscy bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że za rok dzień języków powróci w mury naszej szkoły.

Halina Tyszka


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSANidzica

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages