Wynik dużo lepszy od gry

2017-10-08 12:59:54(ost. akt: 2017-10-08 13:38:23)

W sobotę (7 października) w meczu 8 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 Start Nidzica wygrał na własnym stadionie z Grunwaldem Gierzwałd 2:0 (0:0)
Mimo zwycięstwa nad Grunwaldem Gierzwałd 2:0 piłkarze Startu Nidzica rozegrali jedno ze słabszych jak nie najsłabsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach A-klasy.

Nie takiej gry gospodarzy spodziewali się kibice przybyli na nidzicki stadion. Wydawać by się mogło że przeciwnik który cały czas jest w ogonie tabeli nie będzie przeszkodą dla piłkarzy Startu w odniesieniu wysokiego zwycięstwa.

Rzeczywistość zweryfikowało boisko a te było bezlitosne. Nic godnego uwagi nie wydarzyło się, a z boiska wiało przysłowiową ,,nudą''. Pięć oddanych strzałów na bramkę Grunwaldu w tym cztery strzały z dystansu Kamila Michalskiego a na dodatek wszystkie niecelne nie wystawiają najlepszego świadectwo miejscowej drużynie.

Ostra reprymenda trenera Bartosza Kruschel w przerwie mobilizująco wpłynęła na gospodarzy jedynie na pierwszy kwadrans II połowy. W tej części gry Start wyraźnie ruszył do przodu. Rajd przez połowę boiska Mateusza Karwackiego i zagranie ręką obrońcy Grunwaldu dały gospodarzom rzut karny który na gola pewnie zamienił w 48 minucie Kamil Michalski.

Czego kibice nie ujrzeli w I połowie to chociaż z początku II połowy mogli obejrzeć w miarę poprawną grę miejscowych. Trzy minuty po zdobyciu gola ciekawą dwójkową akcję zainicjowali Kamil Michalski z Mateuszem Lewikowskim po której piłką o centymetry mija bramkę przyjezdnych.

W 60 minucie niby niegroźny z pół obrotu strzał tuż zza linii pola karnego oddał Kamil Godlewski i piłka przy biernej postawie bramkarza Grunwaldu tuż przy słupku wpadła do siatki. Gospodarze zamiast iść za ciosem to po kwadransie gry ponownie spuścili z tonu i gra ich przypominała tę grę z I połowy.

Goście z Gierzwałdu również próbowali swoich szans. Po jednej z nich groźnie z dystansu uderzał Krzysztof Krysztofiak. Nie wykorzystali też przyznanego im rzutu karnego w którym Przemysław Pliszka posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę nidzickiej bramki.

W doliczonym już czasie Start Nidzica mógł podwyższyć wynik lecz grający po przerwie Łukasz Pisarewicz również nie wykorzystał rzutu karnego.

Start Nidzica wygrał mecz 8 kolejki z Grunwaldem Gierzwałd 2:0. Mimo zwycięstwa swoją grą nie zachwycił rozgrywając słabiutkie spotkanie. W meczu z Grunwaldem zabrakło Pawła Sobotka i Daniela Pawęckiego zawodników którzy pokierowali by grą zespołu Startu.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Godlewski - Lejtyman - Bróździński - Lewikowski - Napiórkowski - Roczeń - Karwacki - Zasadzki - J.Rzepczyński oraz P.Rzepczyński - Cieślak - Pisarewicz

Drugi nasz reprezentant grający w rozgrywkach A-klasy Gmina Kozłowo wygrała na wyjeździe z wiceliderem tabeli Ossą Biskupiec Pomorski 2:0 a gole zdobyli Łukasz Mańka i Łukasz Dobies. Kozłowianie po tym zwycięstwie awansowali na 2 miejsce w tabeli a Start po zwycięstwie nad Grunwaldem Gierzwałd zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli.