Ostrzegamy! My na tym nie skończymy!

2017-10-19 10:00:00(ost. akt: 2017-10-19 12:16:01)
Wielki finał już w niedzielę 22 października o godz. 14:30! Miejsce: podwórko przy ul. Warszawskiej (tzw. ,,podkowa").
Inicjatywa zrodziła się ze wspólnej potrzeby i zaangażowania osób, którym przyświeca ta sama idea i cel działania. — Jesteśmy w pełni świadomi, że dzieci będą szczęśliwe, wtedy kiedy my – rodzice będziemy radośni i uśmiechnięci. Dlatego chęć działania, jednoczenia się dla wspólnego celu, tworzenia i wdrażania naszych pomysłów w życie, dostarcza nam wiele radości i pozytywnej energii. Kiedy jeszcze przy tym można zaangażować dziecko, które podziela z nami tę radość, osiąga się pełnię zadowolenia — mówiła Marika Łobejko.

Dlatego z potrzeby działania powstało „ PomysLOVE Podwórko” pełne nowych idei, naturalnych materiałów jakie daje nam przyroda, oraz rozwiązań na miarę podwórkowych możliwości.

— Zagospodarowaliśmy przestrzeń przy blokach, angażując mieszkańców, a w tym głównie dzieci. W ramach warsztatów dotyczących zieleni w miastach, posadziliśmy rośliny ozdobne oraz stworzyliśmy „ dłoniostradę”- ścieżkę, na której każde dziecko ręką przypieczętowało swój udział i zaangażowanie w tworzeniu wspólnej przestrzeni. Tym samym chcieliśmy zwrócić uwagę na ważną rolę zieleni, uświadomić dzieciom słuszność projektowania i aranżowania zieleni w miastach. Działanie w przestrzeni, prowadzone na miejscu w skali 1:1 daje lepszy efekt niż nauka i siedzenie w sali — podkreśla Marika Łobejko.

„ Nie tylko boisko – czyli plotki przy bramce” to cykl spotkań podczas, których tworzą miejsce do kreatywnej zabawy. Oprócz typowego boiska z bramkami i zrobionymi przez nas trybunami na skarpie, powstało „Plotkarium” czyli kolorowe bale, gdzie można będzie przeplatać liny, spróbować swoich sił w plątaninie sznurów, a także poplotkować przy naturalnych stolikach wykonanych z pni drzew, na których namalowane będą „warcaby”, „kółko i krzyżyk” oraz blat z farbą tablicową.

Oprócz swej edukacyjnej i zabawowej formy, instalacja która już stanęła tworzy ciekawą formę w przestrzeni, zmieniając jej odbiór wizualny na tle trawiastego podłoża w dalekiej perspektywie zwartej zabudowy. Twór tego typu posłuży zapewne jako trening dużej motoryki, koordynacji oraz równowagi i cierpliwości. W tym miejscu dzieci nie będą odbiorcami cudzej wyobraźni, tylko same będą realizować swój plan zabawy. Nie ograniczą ich podyktowane rozwiązania jakie daje im typowy plac zabaw. Dzieci i ich rodzice poprzez budowanie wspólnej przestrzeni uświadomią sobie potrzebę dbania o jej jakość oraz rozbudzą poczucie odpowiedzialności za nią.

— Całość założenia uwieńczona będzie eventem o charakterze zbiorowym, mającym na celu integrację i wspólne działanie dzieci i dorosłych spośród lokalnej społeczności. Poprzez integrację pokoleń, chcemy dać dzieciom poczucie ,że są dla nas ważne i warto z nimi współpracować.

Podczas końcowej imprezy, pobawimy się w playworkerów, którzy zachęcają do zabawy, podsuwają pomysły do wykorzystania, służą pomocą oraz integrują grupę. Oprócz tego zagramy mecz piłki nożnej - dzieci vs. dorośli.

Pomimo tego, iż skala działań nie jest szeroka, skupia coraz większą rzeszę osób, które naprawdę chcą działać i wspólnie kreować nidzicką przestrzeń — mówi Marika Łobejko.

No i ostrzegamy! My na tym nie skończymy….


W programie imprezy:
mecz piłki nożnej: dzieci - dorośli
plotki przy kawie
kreatywna zabawa linami
gry i zabawy
pyszna niespodzianka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5