środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory

2017-10-25 18:00:00 (ost. akt: 2017-10-25 18:08:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Bieganie dla siebie sprawia dużą przyjemność. Bieganie dla kogoś przynosi dodatkową satysfakcję, ale i wymierną pomoc.

Dwie reprezentantki Drużyny "Nidzica Biega", Karolina Kazimierczak i Zuzanna Śliwka wzięły udział w IV. Biegu na rzecz dzieci chorych na nowotwory.

Cały dochód z opłat startowych został przekazany podopiecznym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W tym roku szczególną pomoc skierowano do chorego Mateusza z miejscowości Jaśkowo, który dwa lata temu przeszedł przeszczep szpiku.

Rywalizacja pod patronatem Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka została rozegrana w Zalesiu niedaleko Barczewa.

Leśne dukty i ścieżki posłużyły za trasę dwóm dystansom: 5- i 10-kilometrowemu. Biegom głównym towarzyszyły zawody dziecięce, co dodatkowo podkreślało rodzinny charakter wydarzenia.

Do wspólnego wyścigu o zdrowie i życie dzieci szczególnie gorąco zagrzewali asp. Dariusz Otremba, pomysłodawca, insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, podkom. Mirosław Cydzik, organizatorzy biegu, którzy wraz z Barczewskim Stowarzyszeniem "Barczewo Biega", dobrym duchem imprezy, stworzyli niesamowitą atmosferę.

W biegu uczestniczyło blisko 280 zawodników.
Zuzanna Śliwka w asyście Mirosława Cydzika sprawnie pokonało około 5-kilometrowy szlak i z czasem 22:01 zajęła IV. miejsce w Open Kobiet i I. miejsce w K-20.

Dla Karoliny Kazimierczak (czas 42:10, 18. miejsce w K-20) był to szczególny bieg również z tego powodu, iż mogła go przebyć ze swoją świeżo zmotywowaną do aktywności ciocią, Dorotą Romanowską (czas 42:10). II. miejsce w kategorii K-50 był ukoronowaniem udanego debiutu pani Doroty.

Karolina i Zuzia zgodnie przyznają, że nie wyniki, a cel przyświecający przedsięwzięciu, atmosfera oraz to, że mogły pobiec w rodzinnym gronie okazało się w tym dniu najważniejsze.
E.L. w konsultacji z Zuzanną Śliwką.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages