środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Dzielnicowy Maciej Płoski najskuteczniejszy!

2017-10-31 16:00:00 (ost. akt: 2017-10-31 15:20:07)

Zakończyliśmy głosowanie na Najpopularniejszego Dzielnicowego. W tegorocznej edycji najskuteczniejszy okazał się Maciej Płoski.

Policjant przyznaje, że nie był zaskoczony wynikiem. — Śledziłem ranking na stronie internetowej, więc widziałem że jestem na prowadzeniu. To bardzo miłe uczucie - zostać docenionym — przyznaje Maciej Płoski. Podkreśla, że dobry wynik z pewnością motywuje do dalszej pracy.

Maciej Płoski służbę w policji pełni od 16 lat. Od ponad 8 jest dzielnicowym. Sprawy, które prowadzi najczęściej dotyczą nieporozumień sąsiedzkich i spraw rodzinnych. — Czasami są to naprawdę błahe sprawy, które ludzie mogliby rozwiązać między sobą. Każdego jednak należy wysłuchać, udzielić konkretnych wskazówek. Często zdarza się tak, że temat jest ,,załatwiany od ręki" — mówi policjant.

A jak wygląda typowy dzień z życia dzielnicowego? — Po przyjściu do pracy następuje odprawa, po zakończeniu której prowadzimy rozmowy z petentami, którzy nie byli wcześniej umówieni, a czekają na spotkanie z nami. Jeżeli jest możliwość, rozwiązujemy ich problemy od razu.

Później jest czas na obchód rejonu, odwiedzamy miejsca zgłoszeń, sprawdzamy, obserwujemy, powiadamiamy inne służby i oczywiście interweniujemy, gdy ujawnimy wykroczenie — wymienia Maciej Płoski. Podkreśla, że w takich przypadkach czasami wystarczy tylko zwrócenie uwagi, najczęściej jednak kończy się mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu.

Dzielnicowy bierze udział w spotkaniach z dziećmi. Tematyka dotyczy m.in. bezpiecznych ferii, bezpiecznych wakacji, odpowiedzialności karnej nieletnich, bezpieczeństwa nad wodą czy bezpiecznej drogi ze szkoły do domu.

— Wszystko zależy od zapotrzebowania. Nauczyciele zgłaszają nam, jakie problemy występują wśród uczniów i pod tym kątem się przygotowujemy, tłumaczymy co wolno, a czego nie. W dużej mierze idziemy w kierunku profilaktyki. Prowadzimy również spotkania z osobami starszymi, w trakcie których informujemy w jaki sposób zabezpieczyć własne mienie i nie stać się ofiarą przestępstwa — tłumaczy dzielnicowy.

Jak przyznaje specyfika poszczególnych rejonów jest podobna. Dominują sprawy sąsiedzkie, rodzinne oraz te dotyczące nadużywania alkoholu i przemocy. Maciej Płoski jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch córek. Jego hobby to majsterkowanie i motoryzacja.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages