środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Ostra wymiana zdań na sesji

2017-11-06 07:00:00 (ost. akt: 2017-10-31 15:01:16)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

— Drodzy państwo ja się nie denerwuję. Padły pytania z podtekstem, troszkę ze złośliwością, troszkę ze złej woli. Współpraca o której mówimy do tej pory była bardzo dobra i prosiłbym, aby jej nie zburzyć — apelował starosta.

Korzystając z obecności na sesji starosty Grzegorza Napiwodzkiego radni dopytywali o zakres pomocy w remoncie i utrzymaniu przejętych przez gminę dróg. Przewodniczący Paweł Przybyłek odczytał pismo ze starostwa. Z dokumentu wynika, że oba przekazane odcinki zostaną objęte remontami cząstkowymi w okresie wiosenno-letnim w latach 2018-2019. Doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy wiceburmistrzem a starostą.

— Odpowiedź pana starosty jest lakoniczna. Ja pytałem konkretnie - jaką kwotę powiat planuje przeznaczyć na tzw. remont cząstkowy. Kiedy będzie wylany dywanik w Bartoszkach? Pan to ustalał, pan powinien wiedzieć.

Wybudowanie tych dróg od podstaw to ok. 4,5 mln zł, a pan mówi o wpływach do budżetu 20 tys. na rok i o tym, że wodociągi musiałyby zapłacić 62 tys. zł za umieszczenie naszych urządzeń w pasie drogowym. Z tych opłat rada powiatu mogłaby nas zwolnić. Gmina wspiera działania powiatu, ale ja nie widzę wsparcia z tej drugiej strony — mówił wiceburmistrz.

Starosta Grzegorz Napiwodzki podkreślił, że czuje się niezręcznie z tymi zarzutami, insynuacjami. — Nie wiem z czego to się bierze, czy ze zbyt małego stażu pana funkcjonowania w samorządzie czy z niewiedzy. Droga w Bartoszkach będzie remontowana cząstkowo emulsją i grysem. Po uchwaleniu budżetu zostanie podjęta uchwała o pomocy rzeczowej dla gminy Nidzica. Na razie nie mogę powiedzieć o kwocie, to będzie ustalać rada — mówił starosta.

Radny Robert Stasiukiewicz apelował, by Grzegorz Napiwodzki nie denerwował się niektórymi pytaniami, bo wynikają one z tego, że rada martwi się o gminny budżet. — Drodzy państwo ja się nie denerwuje. Padły pytania z podtekstem, troszkę ze złośliwością, troszkę ze złej woli.

Współpraca, o której mówimy do tej pory była bardzo dobra i ja bym państwa prosił, żeby nie zburzyć tej współpracy — mówił starosta. Radny Adam Grudkowski dopytywał czy w sytuacji, w której radni gminy Nidzica nie dołożą się do inwestycji przebudowy remontu ul. Kościuszki, powiat sam ją zrealizuje.

Starosta odrzekł, że powiat byłby zaskoczony, bo przebudowa ul. Kościuszki to inwestycja przy udziale gminy. Podkreślił, że dla powiatu jest to priorytet, jest już pozwolenie na budowę, wniosek na dofinansowanie został złożony i oczekują na informacje.


zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wyborca-musi wiedzieć-kogo wybiera. #2387071 | 83.9.*.* 30 lis 2017 17:25

  Radnych powiatu wybieramy , a starostę-w powiecie wybierają -radni powiatu.Takze już niedługo...Dobra zmiana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. DO W #2374115 | 14 lis 2017 14:00

  Jak jest tak żle z powiatem są dwa wyjścia rozwiązać powiat lub zmienić starostę nie udało ci się wiele zrobić jako radnemu startuj na staroste.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kontrowersje #2373893 | 88.156.*.* 14 lis 2017 09:16

   Nie wypisuj W bzdur , powiat nie posiada tak dużych własnych dochodów żeby budować basen , natomiast radny się martwi czy będzie nas stać na utrzymanie basenu , kolejny natomiast daje przykład ze hala jest nie rentowna . Ludzie zastanówcie się co wypisujecie ,są to obiekty pożytku publicznego i nigdy nie będą rentowne ale maja służyć mieszkańcom .Budując ulice są rentowne ? nie ale są potrzebne , czy w rodzinie kupiony rower , samochód jest często nie trzeba na utrzymanie dokładać ale stwarza nam lepszy komfort życia ,zadowolenie.Pan radny nie będzie wiecznie radnym i niech się nie martwi ,przyjdą inni i będą myśleć inaczej.Nic wam jest nie potrzebne hala , gazeta , basen , a wysokie diety są dobre ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Wszystko można naprawić. #2373689 | 93.105.*.* 13 lis 2017 20:45

    Ostra wymiana zdań ,jaka ostra co ma kto powiedzieć mówi .Radny pyta czy nas Nidzice stać na basen a zapytam CHORZELE stać na basen nasi mieszkańcy jeżdzą tam na basen .Panie Radny a więc na co nas stać na podwyżkę wody? Jak mieszkaniec buduje własny dom zastanowił się czy będzie stać na utrzymanie? Petycje o powrót gazety i słusznie POWINNA BYĆ DALEJ tylko wymienić ludzi w biurze promocji .Gazeta nie ma służyć władzy tylko społeczeństwu. Społeczenstwo ma być informowane co robi co zamierza robić burmistrz Rada miejska ,nie chwalić się tylko przekazywać informacje .Błędy trzeba naprawić b teraz więcej ma do powiedzenia ten z niezależnej Nidzicy więc lepiej pisać w GAZECIE .Basen tez należy budować. Najwyżej będzie się mówić że w Nidzicy mieszka się dobrze ale drogo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. ooo usuneli komentarz Bosmana #2372672 | 88.199.*.* 12 lis 2017 12:13

     który opluwa ludzi , nazywa ich dziadostwem , wytyka im brak kręgosłupa moralnego . Bosmanie ustań przed lustrem i odpowiedz sobie kogo widzisz ? Przykre że z taką łatwością tworzysz paskudne komentarze na temat innego człowieka

     Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (94)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages