Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Z obrad sesji rady miejskiej

2017-11-02 13:00:00 (ost. akt: 2017-10-31 15:08:02)

Na początku sesji burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala w imieniu właściciela Auto Centrum Adama Gwiaździńskiego wnioskował o wprowadzenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości na okres dłuższy niż 3 lata. Wniosek przedsiębiorcy omawiany był szeroko na komisjach.

— Pan Gwiaździński wnioskował o 10-letnią dzierżawę. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że chce zaciągnąć kredy w wysokości 600 tys. zł na rozbudowanie inwestycji. Powinniśmy wspomagać przedsiębiorców z naszego terenu — mówił burmistrz Nidzicy.

Część radnych poczuła się zlekceważona, ponieważ okazało się, że inwestor nawozi teren nie mając jeszcze pisemnej decyzji gminy.

Ostatecznie przy 11 głosach wstrzymujących się, projekt nie został włączony do porządku obrad.

Radni, jak co miesiąc, mieli wiele pytań dotyczących sprawozdania z międzysesyjnej działalności burmistrza. Poruszone tematy dotyczyły m.in. spotkania z kuratorem oświaty, budowy basenu, dofinansowania na sale gimnastyczne czy biletów miesięcznych.

Jacek Kosmala poinformował, że rozmowy z kuratorem dotyczyły stanu nidzickiej oświaty. — Mówiliśmy o tym, jak udało się wprowadzić reformę. Kurator był bardzo zadowolony z faktu, że nie musieliśmy zwolnić żadnego nauczyciela — mówił burmistrz Nidzicy. Jak zapewniał, gmina jest po 2 turze negocjacji w sprawie budowy basenu w partnerstwie publiczno - prywatnym.

— Jeden z partnerów wycofał się na tym etapie, pozostało dwóch dużych graczy. Przyszły rok to projektowanie, natomiast 2019 - rozpoczęcie inwestycji. Na ten cel możemy uzyskać 33% dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Jeżeli nie otrzymamy dofinansowania, nie będziemy przystępować do realizacji tak dużego przedsięwzięcia — mówił burmistrz.

zl

Więcej informacji wkrótce

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ne zawiedziony #2369929 | 88.199.*.* 8 lis 2017 15:51

  Jak jesteś zawiedziony to zagłosujesz na lepszego. A na forum nie wolno nikogo nękać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hej #2369350 | 7 lis 2017 20:01

  Ile przybyło etatów w ratuszu w ostatnich latach i dlaczego , dlaczego nie poszerza się granic miasta o wsie które zostały rozbudowane wyprowadzili się tam mieszkańcy miasta mam na myśli , Litwinki ,Waszulki , Tatary , Piątki, Nibork

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nidziczanin #2369269 | 83.9.*.* 7 lis 2017 18:23

  Czekam na doktorat ale najpierw na dyplom studiow wyzszych chyba ze to tajemnica. Jeszcze raz Dyplom magistra taki na papierze. Zeby go mozna bylo zobaczyc. No a potem ten doktorat bo to bardzo ciekawa opowiesc

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Kicia #2368338 | 188.146.*.* 6 lis 2017 15:14

   Oj moje kociaczki

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. źli radni #2368073 | 83.15.*.* 6 lis 2017 09:30

   nie chcą pomóc nidzickiemu przedsiębiorcy, który jakoś tak bez przetargu dostał teren pod myjnie, a teraz chce to następny, panie burmistrzu tak się pan chwiali ile to za działki dostajemy zrobić przetarg i sprzedać mu za te miliony :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (43)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages