Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pokonali ok. 6 tysięcy kilometrów!

2017-11-28 07:00:00 (ost. akt: 2017-11-27 19:52:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

"Nidzica Biega" zaliczyła na swoim koncie udział ponad 86 imprezach sportowych, pokonując w ten sposób ok. 6 tys. km startowych.

22 listopada w hali widowiskowo – sportowej w Nidzicy odbyło się spotkanie grupy „Nidzica Biega” i jej sympatyków. Licznie przybyli goście mieli okazję zapoznać się m.in. z dorobkiem minionego sezonu biegowego.

Przedstawione prezentacje multimedialne dowiodły, że nie trzeba być wielkim klubem sportowym, aby zaistnieć i zdobywać laury na arenie krajowej. Rok kalendarzowy nie dobiegł końca, a grupa „NB” zaliczyła na swoim koncie udział ponad 86 imprezach sportowych, pokonując w ten sposób ok. 6 tys. km startowych.

Nie wliczając kilometrów treningowych, których jest o wiele więcej, bo ok. 42,5 tys.(dane z endomondo). Uczestnictwo i wyjazdy na zawody to też niestety koszty, które po obliczeniu oscylują w granicach ok. 50 tys. zł. W całości pokryte ze środków własnych indywidualnie przez biegaczy.

Członkowie grupy wielokrotnie stawali na podium, co zostało już opisane na „FB” i opublikowane w gazetach. Przypomnijmy dwa ostatnie sukcesy tj. zdobycie Wicemistrzostwa Polski w Maratonie Masters w Toruniu przez Danutę Pikoluk oraz osiągnięcie Wicemistrzostwa Polski w Duathlonie przez Witolda Zagożdżona.

W bieganiu jednak nie chodzi tylko o to, żeby więcej, szybciej i dla medali. Sukces to każdego indywidualna sprawa. W wielu przypadkach, to sam fakt wyjścia z zacisza domowego, pokonanie pierwszego kilometra, walka z własnymi słabościami i przyzwyczajeniami „kota kanapowego”

Jedna z prezentacji poświęcona była Nidzickiej Grupie Trekkingowej – „NGT”, która w bieżącym roku wydreptała ponad 13 tys. km . W trakcie spotkania zawodnicy prezentowali swój dorobek biegowy w postaci medali (drewnianych, glinianych, metalowych). Można było je obejrzeć i posłuchać opowieści
o trudzie ich zdobycia.

Nadszedł okres tzw. roztrenowania, powrotu do wspólnych treningów w tempie 5:30 i wspólnych wycieczek biegowych. Informacja o spotkaniach będą zamieszczane na Fb i endomondo. Zapraszamy wszystkich do czynnego uczestnictwa.

Nidzica BiegaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages