Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

"Śpiewajmy Niepodległej" - IV Koncert Pieśni i Piosenek Patriotycznych w Rogożu

2017-11-30 08:00:00 (ost. akt: 2017-11-29 21:54:02)

Autor zdjęcia: Dorota Burska

Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek; obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny.

Z tej okazji już po raz czwarty w murach Szkoły Podstawowej w Rogożu społeczność lokalna spotkała się, by wspólnie integrować się, śpiewając Niepodległej, by - podobnie jak rok temu i kilka lat wstecz - wspólnie przeżywać atmosferę niesioną przez polskie pieśni i piosenki patriotyczne.

W muzyczną podróż od czasów zniewolenia do wolności, poprzez powstania narodowe, okres I i II wojny światowej, po czasy walki z reżimem komunistycznym przenieśli uczestników koncertu, rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwent Szkoły Podstawowej w Rogożu.

Historię harcerzy i Szarych Szeregów w zasługach dla Ojczyzny przypomniał w piosenkach harcerskich druh – Jacek Maculewicz. Nie lada atrakcją tegorocznego koncertu był występ nidzickiego zespołu „Mufa”, w składzie: Piotr Lejbt, Daniel Renda i Artur Jasiński, podczas którego mogliśmy usłyszeć polskie piosenki z okresu PRL.

Koncert zaszczycili swoją obecnością szacowni goście. Tego dnia byli z nami między innymi: wójt Gminy Kozłowo - Marek Wolszczak, sekretarz Gminy Kozłowo - Bożena Judycka i skarbnik Gminy Kozłowo - Piotr Radziewicz, rodzice oraz przyjaciele naszej szkoły.


szkoła


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sprogoz

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages