środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Dwójka - szkoła z pasją i rozwijająca kreatywność

2017-12-01 17:16:34 (ost. akt: 2017-12-02 13:54:22)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kajki pod opieką Doroty Kosińskiej i Beaty Wareckiej wyjechały na Zieloną Szkołę do ośrodka wczasowo-kolonijnego w Mikoszewie.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Uczniowie podczas pieszych wędrówek z mapą, kompasem, GPS-em mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość znajdująca się na lewym krańcu Mierzei Wiślanej.

Dzieci oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyły
w licznych konkursach, warsztatach pierwszej pomocy, zajęciach sportowych i tanecznych.

Nie zabrakło takich atrakcji jak: warsztaty bursztynnicze, dyskoteka, strzelanie z łuku, marsz na orientację, ognisko i zajęcia relaksacyjno-wyciszające.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej stronie, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości.

Chociaż dla nauczyciela kilkudniowy wyjazd z dziećmi nie jest wypoczynkiem, ale pracą, a przede wszystkim ogromną odpowiedzialnością za oddane pod opiekę dzieci to warto i trzeba jeździć na zielone szkoły!

Takie wyjazdy uczą i wychowują poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z naturą, integrują zespół klasowy, zmuszają do samodzielności, czasem są jedyną możliwością wyjazdu poza dom rodzinny.

Radość na twarzach dzieci, ich entuzjazm, ciekawe opowieści są najlepszą nagrodą dla wychowawcy. Czas minął bardzo szybko i do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Dzieci spisały się wspaniale, a następny wyjazd zaplanowaliśmy już w drodze powrotnej.
Dorota Kosińska i Beata Warecka

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages