Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Diamenciki 2017 w Dwójce rozdane!

2017-12-02 18:00:00 (ost. akt: 2017-12-04 22:39:30)

Każda szkoła ma swoje tradycje, obrzędy, ceremoniały. Wielką sztuką jest przestrzegać ustalonego ceremoniału, a jednocześnie nadać uroczystości indywidualny charakter. Nie jest to łatwe, ale możliwe, zwłaszcza, gdy ma się takich uczniów, jak ci, którzy chodzą do naszej szkoły, do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy.

Tak, więc już po raz czwarty miało miejsce spotkanie z „DIAMENCIKAMI DWÓJKI”. Celem tej uroczystości jest wyróżnienie uczniów, którzy – odnosząc liczne sukcesy – reprezentują naszą „Dwójkę” w środowisku i to nie tylko lokalnym.

Zwyczajowe spotkanie na sali gimnastycznej miało tym razem iście oscarowy wydźwięk, a to za sprawą dekoracji (autorstwa pani Mirosławy Kaszubskiej), które wprost lśniły w blasku świec.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie przybyli goście. Przy kawiarnianych stolikach zasiedli między innymi burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Małgorzata Sawicka,

przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Przybyłek, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego ks. Andrzej Midura, przewodnicząca Rady Rodziców Weronika Płatek,

radni miasta Nidzica, prezes ZNP Marek Kierzkowski, dyrektorzy Szkoły Podstawowej Nr 2 Dorota Dorozińska i Marek Nachtygal, nauczyciele, trenerzy i wreszcie ci najważniejsi: wyróżnieni uczniowie i ich rodzice.

Wieczór poświęcony uzdolnionym uczniom Szkoły Podstawowej Nr 2 rozpoczął układ taneczny przygotowany na obchody Święta Niepodległości, w którym zaprezentowali się uczniowie klasy 3 b i 3 c sugestywny, żywy obraz Polski upadającej, rozrywanej na strzępy, by po czasie odrodzić się, powstać jak feniks z popiołów poruszył zgromadzoną publiczność.

Rozmowy przy kawie umilkły na rzecz życzliwej uwagi skierowanej w stronę nagradzanych uczniów. A osiągnięć było bez liku i w najróżniejszych dziedzinach.

Były sukcesy naukowe w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, sukcesy w konkursach międzynarodowych oraz tych, których organizatorami były wyższe uczelnie. Były sukcesy artystyczne – w konkursach plastycznych i muzycznych, sukcesy taneczne i wokalne…

Były sukcesy sportowe indywidualnych zawodników i sukcesy drużynowe. A nasza reprezentacja w XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wygrała konkurs, którego organizatorem była Kancelaria Sejmu RP.

Układ taneczny, którym rozpoczęła się gala nie był jedynym akcentem artystycznym. Nie był też jedynym akcentem patriotycznym.

Małgosia i Ala Kujawskie, Ala Wiśniewska, Kasia Adamska, Tosia Jasińska zaśpiewały przy akompaniamencie pana Marcina Bąkowskiego piosenki „Dziś idę walczyć, mamo” i „Rozkwitały pąki białych róż” ( tak na marginesie nasz tegoroczny sukces w Konkursie Piosenki Patriotycznej).

I tu nasuwają się słowa wypowiedziane w czasie prezydenckiej inauguracji Johna F. Kennedy’ego, może najsłynniejszego przemówienia w historii polityki nie tylko amerykańskiej „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”.

A my staramy się wychować pokolenie, które dba o tradycję, ale też patrzy w przyszłość, czego symptomem na zakończenie uroczystości był występ debiutującego zespołu w składzie Ala Wiśniewska – śpiew i gitara, Alex Bąkowski – gitara basowa, Mikołaj Sieciński –gitara solowa i Marcin Bąkowski – instrumenty klawiszowe.
szkoła

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages