Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Z NOTESU STRAŻAKA

2017-12-05 13:00:00 (ost. akt: 2017-12-04 21:27:10)

Autor zdjęcia: PSP Nidzica

Zobacz, w jakich zdarzeniach uczestniczyli strażacy z PSP i OSP

Nidzica ul. Wspólna. Pożar w piwnicy
Trzy zastępy JRG PSP w Nidzicy interweniowały w związku z pożarem piwnicy budynku mieszkalnego znajdującego się w zabudowie bliźniaczej na ul. Wspólnej w Nidzicy.

Po dojeździe jednostek na miejsce okazało się, że pożar rozwijał się w jednym z pomieszczeń piwnicznych najprawdopodobniej na skutek zwarcia w pozostawionej tam pralce elektrycznej.

Przed przyjazdem straży pożarnej budynek opuścili mieszkańcy (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), którzy przytomnie odłączyli dopływ gazu ziemnego do budynku.

Po zlokalizowaniu miejsca pożaru ratownicy weszli do pomieszczenia i ugasili pożar przy użyciu wody. Następnie przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili zawartości gazów niebezpiecznych w pomieszczeniach budynku.

Jak się okazało w pomieszczeniach mieszkalnych występowało początkowo niebezpieczne stężenie tlenku węgla, które ustąpiło całkowicie w wyniku intensywnego wietrzenia budynku.

Na szczęście pożar został zauważony wcześnie i nie spowodował większych strat.


Kuce. Pochylone drzewa na drogę.

Po dojeździe na miejsce zastęp z pobliskiej OSP w Janowcu Kościelnym usunął 2 drzewa pochylone niebezpiecznie na drogę powiatową w okolicach miejscowości Kuce, stwarzające zagrożenie dla użytkowników ruchu. Pocięte drzewo usunięto do rowu. Zdarzenie spowodowały opady śniegu.

Stare Połcie. Drzewo pochylone na drogę.
W związku z intensywnymi opadami śniegu drzewo pochyliło się na drogą powiatową w okolicach miejscowości Stare Połcie stwarzając zagrożenie dla użytkowników tej drogi. Strażacy z OSP Szczepkowo Borowe zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu pilarki do cięcia drewna usunęli zagrożenie. Pocięte drzewo złożono w przydrożnym rowie.


Szczepkowo Borowe - Krajewo. Powalone drzewa na drodze.
W związku z intensywnymi opadami śniegu dwa kolejne drzewa przewróciły się na drogę na odcinku Szczepkowo Borowe-Krajewo całkowicie blokując przejazd. Strażacy z pobliskiej OSP Szczepkowo borowe przecięli drzewa i usunęli pnie do rowu.


Załuski. Przewrócone drzewo.

Strażacy z JRG PSP w Nidzicy usunęli drzewo powalone na drodze w okolicach miejscowości Załuski. Po przecięciu drzewo usunięto umożliwiając przejazd.

Waszulki. Konar drzewa zwisający nad drogą

Strażacy z JRG KP PSP w Nidzicy usunęli konar drzewa, który nadłamał się wskutek zalegającego, mokrego śniegu i zwisał niebezpiecznie nad drogą w okolicach miejscowości Waszulki.

Waśniewo. Pożar samochodu ciężarowego.

Trzy zastępy straży pożarnych (JRG Nidzica oraz OSP Janowiec Kościelny i OSP Szczepkowo Borowe) interweniowały w związku z pożarem samochodu ciężarowego Volvo na drodze Szczepkowo Borowe-Nowa Wieś Wielka na wysokości miejscowości Waśniewo. Pojazdem podróżował kierowca, który przewoził mięso znajdujące się w chłodni.
W chwili przyjazdu strażaków na miejsce pożarem objęta była kabina samochodu i przednia część naczepy z agregatem chłodzącym. W wyniku podawania wody i piany pożar został ugaszony. Uratowano naczepę wraz z ładunkiem. Kierowca nie odniósł obrażeń.
Okoliczności pożaru wyjaśniają policjanci.

Muszaki. Przepełniony staw wiejski.

16 jednostka OSP w Janowie interweniowała w Muszakach. Wyjazd był spowodowany roztapianiem się śniegu i napływaniem wody do stawu wiejskiego, z którego woda znalazła ujście na pobliską posesję zagrażając podtopieniem budynku mieszkalnego. Strażacy z Janowa wykonali przekop, który umożliwił odprowadzenie nadmiaru wody na pobliskie pole.

źródło: PSP Nidzica

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Muszaki #2393736 | 83.9.*.* 8 gru 2017 17:27

  Strażacy wykonali przekop? Przekop wykonał mieszkaniec wsi... Pozdrawiam Gazetkę Nidzicką

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Muszaki. Przepełniony staw wiejski. #2391387 | 89.228.*.* 5 gru 2017 20:11

  Jaja jakieś. Myślę, że 500 + powinno wziąć się do roboty, a nie wzywać straż oddaloną o 15 km. Piećsetkom dać łopatę zeby kopali.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages