środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Dwójka - Szkołą Wierną Dziedzictwu

2017-12-08 20:14:43 (ost. akt: 2017-12-08 20:21:42)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Kształcenie i wychowanie służy rozwijaniu u dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata.

Kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej i regionalnej pozwala człowiekowi na własną identyfikację oraz interpretację, przygotowuje do życia w społeczeństwie i kulturze, wpływa na kształtowanie więzi z krajem ojczystym, odgrywa szczególną rolę na obszarze wielokulturowym.

Nasz świat poszukuje korzeni, sposobów wzmocnienia tożsamości lokalnych i regionalnych przy jednoczesnym zachowaniu dystansu do innych.

Od kilku lat Szkoła Podstawowa Nr 2 stara się realizować wymienione wyżej cele. Nasze starania w tej dziedzinie w tym roku zostały dostrzeżone i uhonorowane Certyfikatem „Szkoły Wiernej Dziedzictwu”, przyznawanym na okres 3 lat przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Nasza placówka dla osiągnięcia celów w ramach ubiegania się o Certyfikat podjęła różnorodne działania służące, m. in. kształtowaniu tożsamości narodowej, więzi z krajem ojczystym i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji,

upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego regionu, rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym,

kształtowaniu tożsamości, uwzględniającej poczucie własnej odmienności i jednocześnie tolerancyjnej w stosunku do różnych kultur, wydobyciu wielorakich wartości tkwiących we własnym regionie, wzmacnianiu poczucia zakorzenienia, przynależności do określonego terytorium, miejsca, wspólnoty i kultury.

Certyfikat jest dowodem uznania za wkład wniesiony w pracę wielu nauczycieli Dwójki, którzy od wielu lat podejmowali i podejmują różnorodne działania w tej materii.

Piotr Kościjańczuk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages