Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Styczeń, luty, marzec - zobacz o czym pisaliśmy

2018-01-02 18:00:00 (ost. akt: 2018-01-02 20:45:45)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Przeżyjmy to jeszcze raz.

STYCZEŃ

POWIAT. Świadczenie Rodzina 500+ trafiło do 4371 dzieci w naszym powiecie. Rodzinom wypłacono niemal 19 milionów złotych. Po kontrolach pracowników czterem rodzinom świadczenie pieniężne zastąpiono rzeczowym. Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka. W ustawie nie określono na co konkretnie środki te powinny być wydawane, wychodząc z założenia, że rodzice sami najlepiej to wiedzą. Uznano jednak, że dopuszczalna jest ingerencja w autonomię rodziny w wyjątkowych, kryzysowych sytuacjach.


JANOWO. Ulicami Janowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Pomimo siarczystego mrozu wraz z królami maszerowali mieszkańcy. Rozśpiewany pochód przeszedł ulicą Przasnyską do Placu Tadeusza Kościuszki. Orszakowi akompaniował na gitarze ksiądz Tomasz Opaliński. Trzej Królowie, tak samo, jak biblijni, spotkali na swojej drodze złego i podstępnego króla Heroda oraz biednych i zziębniętych pastuszków. Nad losem wędrowców czuwały Anioły. Wędrowcy dotarli miejsca, gdzie Maryja z Józefem opiekowali się maleńkim Dzieciątkiem.


NIDZICA. Rozpoczął się generalny remont sali gimnastycznej w Jedynce, a także remont szatni dziewcząt i chłopców. Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, wykonanie nowych tynków, pomalowanie ścian i sufitów. Zostanie wymieniona instalacja elektryczna, a także ledowe oświetlenie na sali głównej. Roboty obejmują także montaż nagrzewnic wodnych, wymianę podłogi wraz ze wszystkimi warstwami, wymianę drzwi w magazynie sprzętu sportowego i pokoju nauczycieli wychowania fizycznego, montaż materaców ochronnych na ścianach. Szacowany koszt inwestycji to ponad 200 tys. zł.

LUTY

NIDZICA. Nasze miasto czekają inwestycje za blisko 18 mln zł, z czego 15 mln to kwota dofinansowania. – Dzięki tym pieniądzom Nidzica zmieni się nie do poznania i wkroczy w XXI wiek – mówił burmistrz Jacek Kosmala. – Jeśli dodać projekty, na które już podpisaliśmy umowy, m.in. remont głównych ulic w Nidzicy, okaże się, że takich pieniędzy nie inwestowano tu od wojny. W planach jest przebudowa parku nad jeziorkiem miejskim na cele rekreacyjno- rehabilitacyjne, przebudowa ulicy Murarskiej wraz z odwodnieniem i oświetleniem, zagospodarowanie piwnicy ratusza oraz remont wzgórza zamkowego. Kolejnym etapem będzie przebudowa nidzickiego rynku oraz remont zamku.

NIDZICA. W Sądzie Rejonowym w Nidzicy toczyły się 4 sprawy przeciwko osobom znęcającym się nad zwierzętami zakończone prawomocnymi wyrokami. Coraz więcej tego typu spraw trafia do nidzickiego sądu. — Są wśród nich bardzo drastyczne, nawet z pozbawieniem życia zwierzęcia — mówi prezes sądu Cecylia Kotfica. W naszym sądzie zapadły 4 prawomocne wyroki skazujące. W dwóch z nich sprawcy zostali ukarani karą grzywny. Sprawca wyrzucenia kilkugodzinnych szczeniaków do śmietnika został ukarany karą pozbawienia wolności na 8 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.


KOZŁOWO. Wójt Kozłowa został zawieszony w czynnościach służbowych. Złożył odwołanie na postanowienie prokuratora— Mogę zapewnić, że jestem niewinny, a toczące się postępowanie to udowodni — mówi Jacek Jankowski. Fakt zawieszenia wójta w pełnieniu obowiązków służbowych Alicja Eidtner zgłosiła wojewodzie. Obowiązki wójta do czasu wyjaśnienia sprawy przejmie osoba wskazana przez Radę Ministrów. Gmina funkcjonuje normalnie — wyjaśnia sekretarz gminy, Bożena Judycka.

MARZEC.

NIDZICA. Weronika była przerażona i zdenerwowana, a mimo to zachowała zimną krew. — Około 2 w nocy coś mnie obudziło, możliwe, że to Diana, moja ukochana sunia. Poczułam, że moja mama ma drgawki. Chciała ją obudzić, ale ona nie reagowała. Wiedziała, że mama choruje na cukrzycę i może stać się coś złego. Wstała, zapaliła światło i wtedy zobaczyła, że jej mama ma otwarte oczy i patrzy w jeden punkt. Miała podniesione ręce, całe sine. Próbowała je opuścić, ale one były sztywne. Nie dała rady. Zadzwoniła na pogotowie ratunkowe. Dzięki szybkiej reakcji córki mamę udało się uratować.

NIDZICA. Zmarł Tadeusz Kocik - wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Śp. Tadeusz Kocik związany był ze szkolnictwem zawodowym. Kiedy w latach 60. XX w. czyniono starania o powstanie w Nidzicy średniej szkoły technicznej, to właśnie panu Kocikowi powierzono jej kierownictwo. Praca przy tworzeniu szkolnictwa zawodowego w Nidzicy nie należała do łatwych. Trudno sobie to dziś wyobrazić, że brakowało w szkołach wykształconych nauczycieli i wyposażonych sal lekcyjnych. Był Dyrektorem szkoły w Nidzicy od 1962 r. do 1982 r. W tym czasie szkoła przekształcała się i zmieniała nazwy.

KOZŁOWO. Jakub Rudnicki pochodzący z Kozłowa w programie "Milionerzy" wygrał 250.000 złotych. Część pieniędzy zamierza mądrze zainwestować. Do tego typu teleturniejów nie da się przygotować. Dlatego jadąc na nagranie „Milionerów” również tego nie robiłem. Recepta wydaje się prosta - cały czas trzeba być otwartym na wszelkie informacje ze świata, lubić pogłębiać swoją wiedzę i mieć szerokie zainteresowania. Najbardziej denerwowałem się oczekując na nagranie, co trwało dosyć długo. Później następuje wizyta w garderobie, gdzie nakładany jest makeup. Niecodzienne doświadczenie dla mężczyzny.
roz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages