Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Pomogli dzieciom z Domu Dziecka

2017-12-11 19:00:00 (ost. akt: 2017-12-11 15:59:22)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W kinie Wenus odbył się I koncert – „Dzieci dzieciom”. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli: Parafia Miłosierdzia Bożego i Wspólnota Wieczernik Miłosierdzia oraz współorganizatorem Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy.

To wspaniałe wydarzenie dało nie tylko możliwość zebrania pieniędzy dla dzieci z Domu Dziecka w Gryźlinach i z Hospicjum Fundacji Gajusz, ale również zaprezentowania szerszej publiczności talentów młodych nidziczan. Nasze wzrastające gwiazdy zapowiadane były przez dwie konferansjerki – Ninę Kopczyńską i Paulinę Borową.

Imprezę rozpoczęła Grupa ART-Dance ze szkoły Passe Dance Studio pod kierunkiem Marzeny Borkowskiej. Niesamowite, jak te dziewczyny są zaangażowane w swój taniec, który jest przepełniony wielką pasją i miłością.

Na skrzypcach, przepięknie zagrała Karolina Szmit, prezentując Waltz Bramsa czy Barkę jak również The Two Grenadiers Schumana i wiersz K. Gałczyńskiego pt. „Ballada o trzęsących się portkach”. Ze śpiewającej młodzieży, wystąpiły: Magdalena Morawska („Alleluja” i „List do M”), siostry: Marysia, Zosia, Helenka i Halinka („Nie mądrość świata tego” oraz „Anioły”).

Na scenie debiutowały dzieci ze Wspólnoty Wieczernik Miłosierdzia („Góry do góry”, „Idę sobie”). Chociaż na próbie dziewczynki bardzo się stresowały, to na scenie przed publicznością zaśpiewały tak, jakby nie robiły tego po raz pierwszy, czym bardzo ujęły publiczność, co zaowocowało bisem.

Prawdziwy talent wokalny zaprezentowała Katarzyna Fydrych śpiewając piosenki z bajek Disney’a („Udało prawie się” z bajki Księżniczka i żaba oraz „Pół kroku stąd” z bajki Vaiana).

Z ogromną przyjemnością można było obejrzeć dobrze przygotowaną młodzież przez Jarosława Komoszyńskiego do występu kuglarskiego i lubianego przez wszystkich pokaz tańca z ogniem (ze względu na bezpieczeństwo ogień zastąpiły kolorowe światła).

Różnorodność występów i gościnność organizatorów sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Żaden z uczestników nie zszedł ze sceny bez upominku. Natomiast dzieci siedzące na widowni mogły się do woli częstować słodyczami i otrzymać kolorowy balon z helem.

Dorośli natomiast mogli zaopatrzyć się w ręcznie wykonaną Trójcę Przenajświętszą i Duchową Adopcję dziecka Poczętego.

Zapowiada się, że impreza ta będzie miała charakter cykliczny, gdyż Wspólnota Miłosierdzia Bożego wzięła pod swoje skrzydła dzieci z Domu dziecka w połowie tego roku i zamierza kontynuować to dzieło, gdyż potrzeby tych dzieci są bardzo duże.

A nie ma nic piękniejszego jak uśmiech dziecka. Wiele osób miała okazję przekonać się, że wolontariat sprawia radość nie tylko obdarowanym.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ona. #2395745 | 88.199.*.* 11 gru 2017 19:28

    Super Dzieciaczki i Dorośli! :) Trzymajcie tak dalej! :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages