Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

„Dwójkowy” Tydzień Witaminowy na Szóstkę

2017-12-14 10:34:27 (ost. akt: 2017-12-14 10:49:36)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Szkoła Podstawowa nr 2 od wielu lat podejmuje szereg działań profilaktycznych dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego członków społeczności szkolnej.

W „Dwójce” realizowany był Tydzień Witaminowy.

Przez cały tydzień uczniowie z pomocą wychowawców i rodziców wykonywali przydzielone im zadania zgodnie z harmonogramem. Wytypowane grupy przygotowały pytania dotyczące zdrowia pod okiem: Beaty Wareckiej i Katarzyny Florek. Zagadki dla najmłodszych sporządziła Dorota Kosińska. Młodsi uczniowie pod kierunkiem wychowawców zdobili swoje sale i tablice w korytarzach.

Dekorowaniem szkoły zajęła się Iwona Bober z Katarzyną Florek oraz Barbara Olszewska, która wraz z dziećmi przygotowała piramidę żywieniową i hasła promujące zdrowie w języku niemieckim.

Przedszkolaki i klasy 1-6 miały za zadanie przygotowanie znaczków warzyw lub owoców z wypisaną zawartością witamin i minerałów, za co podczas przerw można było otrzymać wybrany owoc. Starsi uczniowie, aby otrzymać owoc musieli poprawnie odpowiedzieć na pytanie dotyczące zdrowia.

W szkole zorganizowano stragany owocowe. Zajęły się tym Natalia Dreger, Beata Warecka oraz Dorota Kosińska, która przez kilka dni razem ze swoją grupą zajmowała się obsługą straganów. Pomagali jej uczniowie klasy 5a oraz 7c.
Przez cały tydzień odbywały się także lekcje tematycznie związane ze zdrowiem, np. nazywanie owoców w grupie przedszkolnej podczas lekcji języka angielskiego z Judytą Psiuk.

Uroczystego rozpoczęcia Tygodnia Witaminowego dokonał wicedyrektor Marek Nachtygal w imieniu dyrektor Doroty Dorozińskiej.

Na uczniów czekały również konkursy. Zadaniem klas 1-3 i przedszkola było zaprezentowanie najciekawszego pomysłu na zdrowe śniadanie udokumentowane zdjęciem. Starsze klasy (4-7 szkoły podstawowej, 2,3 gimnazjum) miały przygotować filmiki lub prezentacje multimedialne promujące spożywanie zdrowego śniadania.

Akcję uwieńczyło piątkowe Święto Marchewki w oddziałach przedszkolnych koordynowane przez Dorotę Kosińską. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obchodzili w tym czasie Dzień Wody pod kierunkiem Natalii Szczepkowskiej.

Nagłośnieniem tradycyjnie zajął się Marcin Bąkowski, który również chętnie pomagał przy obsłudze straganu owocowego. Oprawą medialną Piotr Kościjańczuk.

W realizację działań włączyła się cała społeczność szkolna. Akcję zaplanował i przeprowadził szkolny zespół ds. promocji zdrowia na czele z dyrektor Dorotą Dorozińską, która między innymi zaopatrzyła szkołę w owoce, warzywa i wodę mineralną z okazji Dnia Wody.

Pamiętała również o upominkach i nagrodach za zaangażowanie uczniów w wypełnianie zadań. W działania włączyli się nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.


Koordynator – Ewa Hinburg
Członkowie zespołu: Barbara Olszewska, Katarzyna Florek, Dorota Kosińska, Natalia Dreger, Beata Warecka, Iwona Bober

szkołaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages