środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Życie czy gra?

2017-12-20 10:00:00 (ost. akt: 2017-12-19 13:22:12)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 3

Siecioholizm i uzależnienie od gier komputerowych to problemy, z którymi boryka się obecnie coraz więcej rodzin. Mają one nierzadko zgubny wpływ na życie i jednostki, i rodziny. Kłótnie, samotność, agresja, mieszanie się świata rzeczywistego i wirtualnego… to tylko niektóre skutki uzależnienia od komputera.

Uczniowie klasy VII c – Alicja Bagińska, Kinga Gnidzińska, Klaudia Rólka, Denis Krysiak, Dorian Strzelecki, chcąc uchronić swych kolegów i bliskich przed takimi konsekwencjami, przygotowali pod kierunkiem p. Anny Borkowskiej i p. Marzeny Świderskiej spektakl o treści profilaktycznej pt. „Życie czy gra?”.

Przedstawia on historię uzależnionego od gier komputerowych (tzw.„Strzelanek”) chłopca, który nie potrafi już normalnie funkcjonować w realnym świecie.

Te poważne zmiany w psychice bohatera doprowadzają do dramatu rodzinnego. Chopiec, by osiągnąć wyższy poziom w grze, pozbawia życia swoją siostrę i koleżankę.

Uczniowie zaprezentowali ten program najpierw w Sali Rycerskiej podczas Przeglądu Małych Form Teatralnych, zdobywając II miejsce. Następnie wystawili tę sztukę w Szkole Podstawowej nr 3 dla uczniów, a także dla rodziców podczas spotkania śródokresowego.

Zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli to przedstawienie. Niekiedy w oczach zakręciła się łza. Czyżby była ona wywołana bólem na wspomnienie własnych problemów w domu?

Widzowie swój podziw wyrazili gromkimi brawami. Natomiast młodzi aktorzy, choć już nieco zmęczeni próbami, odczuwali satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Jakie owoce przyniesie to przedsięwzięcie? Jedno jest pewne: rodzice w wymownej zadumie opuszczali salę.
szkołaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsnr3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages