środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podczas robót budowlanych wykopano 3 pociski

2017-12-20 16:00:00 (ost. akt: 2017-12-20 10:08:37)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Przerwane prace budowlane oraz ewakuacja mieszkańców dwóch budynków jednorodzinnych to skutek wykopania trzech pocisków moździerzowych. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska z czasów II wojny światowej do czasu przyjazdu patrolu rozminowywania.

Kierownik nadzorujący roboty drogowe na ul. Sprzymierzonych w Nidzicy, poinformował policjantów o tym, że podczas prowadzonych wykopów został znalezione prawdopodobnie 2 pociski.

Prace zostały wstrzymane, a na miejsce zdarzenia został wysłani policjanci z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznej. Wśród zwałów ziemi zostały znalezione dwa pociski moździerzowe z zapalnikami z okresu II wojny światowej. Z uwagi na duże zagrożenia wybuchem, podjęto decyzje o ewakuacji mieszkańców z pobliskich dwóch domów jednorodzinnych .

Po około dwóch godzinach na miejsce zdarzenia przyjechali saperzy, którzy zabezpieczyli wykopane pociski. W trakcie dalszych czynności ustalono, że mogło dojść do wywozu innych niebezpiecznych przedmiotów z tego wykopu.

Dlatego też saperzy z jednostki wojskowej w Lidzbarku Warmińskim pojechali do miejscowości Litwinki gm. Nidzica, które było docelowym miejscem składowania ziemi. Tam w trakcie przeszukania znaleziono jeszcze jeden pocisk moździerzowy.
Pociski zostały zabrane przez saperów i w sposób bezpieczny zostaną zneutralizowane.

Przypominamy !

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, oddalmy się stamtąd, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.
KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages