Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Remont ma ruszyć w styczniu

2018-01-16 07:00:00 (ost. akt: 2018-01-15 22:35:40)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

KOLEJ\\\ Linia kolejowa z Olsztyna do Nidzicy zostanie zmodernizowana. Prędkość pociągów wzrośnie do 120 km/h, a miejscami nawet do 140 km/h. Mieszkańcy będą musieli jednak liczyć się z utrudnieniami. Remont wydłuży czas podróży.

Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się modernizacja linii kolejowej z Olsztyna do Działdowa. Wartość prac to prawie 260 mln zł.

— Dzięki budowie nowych przystanków o roboczych nazwach Olsztyn Śródmieście oraz Olsztyn Dajtki miasto zyska lepszy dostęp do kolei. Oba zwiększą możliwości kolei regionalnej — mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na pracach zyska również region. Poprawi się komfort obsługi pasażerów na 12 przystankach i stacjach m.in. w Nidzicy, Olsztynku, Gągławkach, Dobrzyniu i Olsztynie Zachodnim.

— PLK zainstalują na nich wiaty, ławki, tablice informacyjne i funkcjonalne oświetlenie. Wszyscy pasażerowie, również osoby o ograniczonej mobilności, m.in. dzięki pochylniom będą wygodnie korzystać z dostępu do pociągów. Na przystankach przewidziane zostały także stojaki rowerowe — zaznacza Karol Jakubowski.

Prędkość pociągów wzrośnie do 120 km/h, a miejscami nawet do 140 km/h, dzięki czemu czas podróży na trasie z Olsztyna do Warszawy skróci się do ok. 2 godzin. Pociągi będą jeździć płynniej i sprawniej. Obecnie najszybszy pociąg z Warszawy Centralnej do Działdowa jedzie ok. 1 godz. i 12 minut, do Nidzicy – 1 godz. i 41 minut, natomiast do Olsztyna – 2 godz. i 26 minut. Prace spowodują zmiany w dotychczasowej komunikacji.

— Od 22 stycznia na trasie Olsztyn – Olsztynek – Olsztyn pasażerowie skorzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Na stacji w Olsztynku przesiądą się na pociąg Przewozów Regionalnych, który będzie jeździł wahadłowo pomiędzy Olsztynkiem a Działdowem. Organizacja ruchu w takim kształcie zaplanowana jest do czerwca 2018 roku — wyjaśnia Karol Jakubowski.

Po tym czasie wykonawca przystąpi do realizacji prac na odcinku pomiędzy Olsztynkiem a Działdowem. — Analogicznie na zamkniętym szlaku uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, z kolei na odcinku Olsztyn – Olsztynek – Olsztyn kursować będzie pociąg Przewozów Regionalnych. Organizacja ruchu w takim kształcie zaplanowana jest do sierpnia 2019 roku — dodaje Karol Jakubowski.

W przypadku pociągów dalekobieżnych PKP Intercity, składy pojadą objazdem przez Ostródę oraz Iławę. Spółka dodatkowo uruchomi autobusy komunikacji zastępczej na odcinku Olsztyn – Działdowo z pominięciem przystanku Olsztyn Zachodni.

Autobusy będą skomunikowane z pociągami w Działdowie. Podróż autobusem będzie o ok. 40 minut dłuższa w porównaniu z obecnym czasem przejazdu pociągiem z Działdowa do Olsztyna.

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2418908 | 188.112.*.* 16 sty 2018 10:04

  Aktualnie na trasie Warszawa Działdowo pociąg Przewozów Regionalnych jedzie z prędkością160 km/godz,między Nidzicą a Działdowem -100km/godz.Wydadzą 260 mln zł na zwiększenie prędkości o 20 km na godz. Czy to naprawdę 21 wiek?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Co na to PIS #2418854 | 46.170.*.* 16 sty 2018 08:58

  Tego nie skomentuje Ip 94.254 ? Boli bo to inwestycja PISu czy z innego powodu. Panie jaworski i kolesie co jest ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Günther #2418825 | 88.199.*.* 16 sty 2018 08:03

  Przecież to przekręt by tylko fundusze wydać! 15 minut zysku na trasie z Olsztyna do Warszawy, a w zamian bieda-komunikacja zastępcza na półtorej roku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages