środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

PRZEGLĄD ROKU 2017 — PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ

2018-01-05 16:00:00 (ost. akt: 2018-01-05 14:52:56)
fot.0

fot.0

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Przeżyjmy to jeszcze raz ........

PAŹDZIERNIK

NIDZICA. O problemach mieszkańców ul. Przechodniej i Steffena pisaliśmy już na początku roku. Niestety, z dnia na dzień jest coraz gorzej. Przedstawicielka mieszkańców apelowała do radnych o pomoc. Prezes Bogdan Kalinowski wyjaśnił, że rozdeszczowywanie jest jedynym skutecznym sposobem eliminacji TRI z wody. Pompowanie wody z Bartoszek do Nidzicy też nie będzie rozwiązaniem problemu. Woda może zalewać mieszkańców jeszcze przez 30 lat.

POWIAT. Dariusz Piotrkowski z ZSO, Patryk Marek Szczepański z ZSRiO oraz Marek Rutkowski z ZSZiO to najlepsi maturzyści powiatu nidzickiego. Na sesji rady powiatu z rąk starosty i przewodniczącej rady otrzymali gratulacje i drobne upominki. Wyróżnienia wręczali przewodnicząca rady powiatu Elżbieta Góralska i starosta Grzegorz Napiwodzki. Maturzystom gratulujemy.


WIKNO. 12 października około godz. 16.30 policjanci otrzymali informację o topiącym się mężczyźnie w jeziorze Omulew położonym w miejscowości Wikno.Policjanci na miejscu ustalili, że podczas pływania kajakiem, dwóch 34-latków wpadło do wody. Jeden z nich o własnych siłach dopłynął do brzegu i powiadomił służby ratunkowe. Drugi z nich poszedł pod wodę i nie wypłynął. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową.

LISTOPAD

WIKNO. 25 października w jeziorze Omulew znaleziono ciało 34-letniego nidziczanina. Jego poszukiwania trwały od 12 października. W akcji brali udział policjanci wraz ze strażakami wyposażonymi w sonar. Zaraz po wypłynięciu łodzią rozpoczęli przeszukiwanie linii brzegowej. Po około 30 minutach w pobliżu trzcinowisk około 100 metrów od utonięcia znaleziono ciało 34-latka. Pod nadzorem prokuratora zabezpieczono zwłoki. Zostanie wykonana sekcja zwłok. Działania poszukiwawcze zostały odwołane.


KOZŁOWO. W gminie Kozłowo odbyły się przedterminowe wybory na stanowiska wójta. Drugiej tury nie było. Marek Wolszczak z dużą przewagą pokonał swoich kontrkandydatów ubiegających się o fotel wójta. Uzyskał ponad 50% głosów. Nowy wójt jest lekarzem weterynarii i pełnił w tej kadencji funkcję radnego rady gminy. Uprawnionych do głosowania było 4826 osób. Komisje wydały 1968 kart do głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła - 40,78%. Oddano 32 głosy nieważne.

NIDZICA. Monika Czajkowska, nidziczanka, weszła do finału Miss Polonia 2017. Zgrupowanie przed finałem odbyło się w hotelu Narvil w Serocku, gdzie przez 10 dni przygotowywała się do finału. — Kiedy usłyszałam wyniki głosowania na Miss Publiczności 2017 nie wierzyłam, że to właśnie mnie spotkało takie szczęście. Łzy w oczach pojawiły się nie tylko u mnie, ale również u mojej rodziny i znajomych, którzy wiernie mi kibicowali podczas gali finałowej za co bardzo im dziękuję!

GRUDZIEŃ

NIDZICA. Podczas XLIV sesji rady miejskiej wycofana została zgoda na obciążenie hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy hipoteką. Burmistrz odmówił także wprowadzenia podwyżek za wodę na 2018 rok. Uchwała została przyjęta większością głosów. — Po dokonaniu weryfikacji uzasadnienia do wniosku złożonego przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizację stwierdziłem, że nie ma konieczności podnoszenia stawek wody dla mieszkańców. Nie zgadzam się z podwyżką wody na 2018 rok — mówił Jacek Kosmala.

NIDZICA. Targowisko przejdzie metamorfozę. Koszt rozbudowy to ponad 3 mln zł. Udało się pozyskać 995 tys. Po modernizacji z przodu obiektu mają znaleźć się miejsca parkingowe. Część handlowa będzie poszerzona, teren utwardzony, ogrodzony i oświetlony. Na podpisanie umowy na tę inwestycje potrzebna była zgoda radnych. Po burzliwej dyskusji 17 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały, 1 osoba była przeciwna, 3 wstrzymały się od głosu. 13 grudnia została podpisana umowa na dofinansowanie.

NIDZICA. Nidziccy funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Dokonano również kontroli w trakcie której znaleziono pod klapą wlewu paliwa czarną zasuwaną saszetkę w środku której było blisko 30 gramów amfetaminy. Kierowca nie kwestionował tego, że są to jego narkotyki oraz tego, że je zażywa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages