Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ratusz coraz ładniejszy

2018-01-27 16:00:00 (ost. akt: 2018-01-26 17:51:39)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

REMONT RATUSZA\\\ Trwają prace remontowe w nidzickim ratuszu. Jest to już VII etap realizacji projektu. Wartość robót budowlanych to 2 239 957,60 zł.

Obecnie trwa remont poddasza bryły północnej, które zostało docieplone, co poprawi efektywność energetyczną budynku.

— W trakcie prac stwierdzono ugięcie istniejącego stropu w części objętej robotami. Dlatego po dokładnych oględzinach tego stropu konstruktor przedstawi, jakie prace naprawcze należy wykonać, aby zapewnić bezpieczeństwo konstrukcji i użytkowania — tłumaczy burmistrz Jacek Kosmala.

Zostaną wymienione i wzmocnione elementy konstrukcyjne stropu i ścian piwnic w części głównej i skrzydle zachodnim budynku.

— Opinia stanu technicznego stropów pomieszczeń piwnicznych ratusza z 2010 r. wykazała, że ściany i stropy kondygnacji podziemnej są w stanie awaryjnym, a belki stalowe i bednarka między cegłami są skorodowane w 100%, co zagraża bezpieczeństwu konstrukcji i zagraża użytkowaniu — mówi Jacek Kosmala. Stropy skrzydła wschodniego zostały wymienione w latach poprzednich.

Na tym etapie remontu ratusza wszystkie elementy awaryjne zostaną wymienione lub wzmocnione. Ponadto zostaną przebudowane pomieszczenia w kondygnacji podziemnej.

— Powstaną: „izba pamięci”- sala przeznaczona na spotkania, wykłady, prezentacje, szkolenia itp., sala ekspozycyjna — w której przedstawiona zostanie historia nidzickiego ratusza, pomieszczenia towarzyszące oraz zaplecze sanitarne i socjalne, Pomieszczenia kondygnacji podziemnej będą służyły wyłącznie instytucjom pozarządowym — wymienia burmistrz.

Przebudowane i wyremontowane zostaną pomieszczenia przyziemia w skrzydle zachodnim budynku. Prace obejmą remont w.c. i przedsionka w przyziemiu skrzydła zachodniego budynku.

— W związku z wymianą stropów pod tymi pomieszczeniami wykonane zostaną prace w celu przywrócenia walorów użytkowych w/w pomieszczeń, w tym: wykonanie nowych podłóg, wymiana stolarki drzwiowej, odnowienie ścian i sufitów, przebudowa pomieszczeń sanitarnych — mówi burmistrz Jacek Kosmala.

Ponadto przebudowany i wyremontowany zostanie dziedziniec ratusza, w tym wykonanie docieplenia i elewacji oraz odtworzenie nawierzchni dziedzińca. Klatki schodowe wyposażone zostaną w system oddymiania.

— W sytuacji zagrożenia pożarem, będzie można bezpiecznie przeprowadzić ewakuację budynku — wyjaśnia Jacek Kosmala. Sala konferencyjna będzie miała wentylację mechaniczną i klimatyzację.

— Ponadto w celu zapewnienia prawidłowej wymiany powietrza w budynku zostaną wybudowane dodatkowe kominy z przewodami wentylacyjnymi — dodaje burmistrz. Odnowione zostaną główna klatka schodowa oraz hol i korytarze parteru i I piętra ratusza.
roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jest potrzeba #2431071 | 1 lut 2018 10:33

  jak dla kogo remont tam pracują ludzie tam przychodza interesanci , sciany się sypały fundamenty opadały centralne nie grzala inst elek szwankowała posadzki i podłogi zniszczone jak tak można krytykować.Ratusz ma być wizytowką miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. alka #2429770 | 88.199.*.* 30 sty 2018 17:30

  burmistrzaki, starościaki i inne nidzickie cwaniaki zajmijcie się nawierzchnią dróg

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xx #2428050 | 37.248.*.* 28 sty 2018 21:51

  tylko ta nidzica coraz brzydsza

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxx #2427770 | 78.88.*.* 28 sty 2018 13:22

   Kiedy burmistrz zlikwiduje wysypisko opon z centrum miasta teren po suszarni ziół to grozi niebezpieczne w razie pożaru

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ; #2427731 | 95.40.*.* 28 sty 2018 12:36

   takie słońce na pierwszym planie to i ratusz ładniejszy

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages