Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

ONI ZDECYDOWANIE SĄ NA TAK

2018-01-21 16:00:00 (ost. akt: 2018-01-21 12:29:41)
Robert Radzymiński

Robert Radzymiński

Autor zdjęcia: Archiwum

Przedstawiamy najlepiej ocenianych samorządowców w regionie w minionym roku. To zwycięzcy naszego plebiscytu „Tak czy nie dla władzy”, w którym każdy przez rok mógł wystawić cenzurkę swojej władzy, oddając głos na „tak” lub „nie”.

To był samorządowy maraton. Przez rok mogliście oceniać swoich samorządowców, oddając na nich głos na „tak” lub „nie”.

Tytuły najlepiej ocenianych samorządowców przypadły tym, którzy uzyskali największą różnicę między głosami pozytywnymi i negatywnymi. W tym roku są wybory samorządowe i oczywiście to one będą najważniejszym sprawdzianem dla każdego samorządowca, oceną ich popularności.

Każdy plebiscyt to zabawa, ale w przypadku bardzo skrajnych, negatywnych ocen, jak mówią eksperci, to jest jakiś punkt wyjścia do zastanowienia się z czego to wynika.

A samorządowcom został już nawet nie rok, na spełnienie swoich wyborczych obietnic. I ci którzy mieli się już czym pochwalić, bez wątpienia uplasowali się wysoko w rankingach.

Wynik w zestawieniu świadczy o tym, że mieszkańcy dobrze oceniają pracę samorządowców, co może być dla nich dobrym znakiem przed zbliżającymi się wyborami.

Poprzez głosowanie na „tak” lub „nie” nasi czytelnicy i internauci mogli wybrać najlepiej ocenianych radnych gminy, miejskich i powiatowych danego powiatu. Trzem radnym, którzy otrzymali najwyższe notowania ze wszystkich powiatów dodatkowo został przyznany tytuł najlepiej ocenianych radnych województwa warmińsko--mazurskiego.

Natomiast radni wojewódzcy, starostowie, prezydenci i burmistrzowie oraz wójtowie byli oceniani na poziomie regionalnym. Stąd też tytuły: najlepiej ocenianego prezydenta i burmistrza, wójta, starosty i radnego wojewódzkiego.


fot.7 Agnieszka TańskaAGNIESZKA TAŃSKA
— Szczególnie na sercu leżą mi sprawy związane z młodzieżą. Aktywnie działam w sporcie, głównie koszykówce. Czuję ogromną radość, kiedy dzieci mnie zaczepiają i pytają, kiedy zorganizuję coś nowego. Zależy mi na tym, żeby miały gdzie się bawić. Jest mi niezmiernie miło, że to co robię nie idzie na marne. Robię swoje. Nigdy nikomu nie odmówiłam pomocy. Miło, że ludzie to doceniają — skomentowała swoją wygraną radna Agnieszka Tańska


fot.1 Sabała MarcinMARCIN SABAŁA
— Jestem naprawdę zaskoczony. Bardzo się cieszę, to dla mnie duże wyróżnienie — przyznaje radny gminy Kozłowo Marcin Sabała. — Staram się pracować najlepiej jak potrafię dla dobra mieszkańców całej gminy. Słucham ich potrzeb, pomagam ludziom. Jestem radnym pierwszą kadencję, wiele musiałem się nauczyć. Mieliśmy w gminie trudny czas wiele zawirowań, część inwestycji opóźniła się. Jest jednak kilka rzeczy, z których jestem zadowolony. Moim priorytetem była budowa placu zabaw przy ul. Leśnej w Kozłowie. W tym roku udało się zabezpieczyć pieniądze na rozbudowę oświetlenia przy ul. Sportowej. Nie do końca jestem zadowolony ze wstrzymania inwestycji, jaką jest budowa łącznika, ale wiem, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć — przyznaje Marcin Sabała.


Starosta Grzegorz NapiwodzkiGRZEGORZ NAPIWODZKI
Jestem bardzo zaskoczony takim wynikiem. Przede wszystkim to chciałem podziękować wszystkim, którzy na mnie oddali głos. Chciałbym podkreślić, że wszystkie działania, jakie powiat podejmuje służą mieszkańcom naszego powiatu. Będziemy realizowali duże projekty. Jednym z większych jest rozbudowa szpitala, mająca na celu poprawę jakości leczenia, łatwiejszej dostępności do lekarza. Wzbogacamy również ofertę edukacyjną szkolnictwa ogólnego i zawodowego. Poprawiamy infrastrukturę oświatową. Realizujemy także wiele inwestycji drogowych. Nasze działania rozpoczęte w roku 2017 przynoszą teraz wymierne korzyści w postaci dużych środków unijnych. Jest to prawie 20 mln złotych.Robert RadzymińskiROBERT RADZYMIŃSKI
– Nie spodziewałem się takiego wyniku. Jest to dla mnie zaskoczenie. Jednocześnie wiem, że najlepsza weryfikacja to kolejne wybory. Już raz miałem okazję się przekonać jak oceniają mnie wyborcy. Ale każda kadencja to nowe wyzwanie i nowa ocena. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali głos w tym plebiscycie. Jest to dla mnie bardzo ważne i mocno mobilizuje mnie do dalszej pracy. Praca w radzie, to praca zespołowa. To wiele kompromisów, a także wiele porozumień i wyrzeczeń. Bez współpracy nie byłoby żadnych sukcesów. Ostatni rok kadencji to realizacja bardzo inwestycyjnego budżetu. Jest to trudne zadanie, ale trzeba je wykonać, aby nasi następcy nie mieli problemów na początku swojej kadencji. Trzeba się brać do roboty. Nie zdecydowałem jeszcze, czy będę startował w wyborach.


JACEK KOSMALA
— Jestem zadowolony, że jest więcej na tak i cieszę się, że po 3 trudnych latach większość mieszkańców pozytywnie ocenia moją pracę. To znaczy, że idę w dobra stronę. Gdyby więcej głosów było na nie, to musiałbym się głęboko zastanowić nad kandydowaniem na drugą kadencję. To jest też taki miód na serce, bo powiem szczerze, miałem chwile zwątpienia. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na tak, a tych pozostałych będę do moich działań przekonywał.Oto zwycięzcy naszego plebiscytu. Dla nich nasz plebiscyt „Tak czy nie dla władzy” okazał się powodem do dumy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu, a głosującym dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

NAJLEPIEJ OCENIANI:

Burmistrz
Jacek Kosmala

Starosta
Grzegorz Napiwodzki

Wójt
Jacek Jankowski, zastępca wójta Kozłowo

TOP 5 Radni wiejscy:
1. Sabała Marcin (Kozłowo)
2. Hołubowicz Alicja (Kozłowo)
3. Barbara Kałuska (Janowo)
4. Andrzej Krzykowski (Janowo)
5. Maria Jolanta Sobania (Janowo)

TOP 5 Radni miejscy:
1. Agnieszka Tańska
2. Marek Kierzkowski
3. Waldemar Pyracki
4. Krzysztof Korzeniewski
5. Jacek Zieliński

TOP 5 Radni powiatowi:
1. Radzymiński Robert Andrzej
2. Szczepkowska Joanna
3. Brzozowski Lech Mieczysław
4. Bukowski Paweł
5. Kwiatek Janusz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages