Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Zabezpieczyli prawie pół miliona

2018-02-12 16:00:00 (ost. akt: 2018-02-12 13:51:49)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Prokurator podkreślił, że w 2017r udało się zabezpieczyć od 63 osób prawie pół mln zł w ramach zabezpieczenia mienia na poczet kar oraz zadośćuczynienia i naprawy szkody, co czyni nasz powiat jednym z najlepszych okręgów prokuratury.

W Sali Relax nidzickiego zamku odbyła się odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Komendant KPP nadkom. Jarosław Wiśniewski podsumował efektywność pracy funkcjonariuszy w 2017 roku.

Przestawił także dane statystyczne dotyczące dynamiki i wykrywalności przestępstw na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Z prezentacji wynika, że wykrywalność przestępstw w 2017 roku wynosiła 73,4%, a w roku 2016 kształtowała się na poziomie 78,9%.

Nidziccy policjanci osiągnęli wynik lepszy niż średnia województwa, która wynosi 71,8%. Powyżej średniej znajduje się także wykrywalność przestępczości kryminalnej (68,2%).

W 2017 roku Komenda Powiatowa wykazała się stuprocentową wykrywalnością przestępstw rozbójniczych, bójek i pobić oraz uszczerbków na zdrowiu. Wykrywalność kradzieży z włamaniem kształtuje się na poziomie 41,7%, kradzieży - 53,2%, kradzieży pojazdów - 35,7%, uszkodzenia rzeczy- 35%, przestępczości narkotykowej - 96,3%, przestępczości gospodarczej- 66%.

W 2017 roku doszło do 368 kolizji oraz 19 wypadków, w wyniku których obrażenia poniosło 28 osób. Były też dwie ofiary śmiertelne. Do wypadków najczęściej dochodziło na drogach powiatowych i gminnych, znacznie mniej zdarzeń odnotowano na drogach krajowych i wojewódzkich.

Komendant KPP nadkom. Jarosław Wiśniewski podsumował także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa od września 2016 roku. Z przedstawionych danych wynika, że mieszkańcy wygenerowali 383 zgłoszenia, z czego potwierdziło się 85. Policjanci odnotowali 206 niepotwierdzonych zgłoszeń oraz 46 zgłoszeń będących żartem lub pomyłką.

Do najczęściej sygnalizowanych wykroczeń można zaliczyć: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających. Na zakończenie komendant wskazał kierunki działań, wśród których znalazły się: nowa rola dzielnicowego, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprawa skuteczności wykrywczej.

Po wystąpieniu nadkom. Jarosława Wiśniewskiego, głos zabrali zaproszeni goście: Bożena Grochala- wójt gminy Janowiec Kościelny, Marek Wolszczak- wójt gminy Kozłowo, Waldemar Szymański- wójt gminy Janowo, Arkadiusz Szulc- Prokurator Rejonowy, Ryszard Schuetz- nadleśniczy Nadleśnictwa Nidzica, Mariusz Wilamowski- komendant KP PSP, Wojciech Czarnecki- komendant Straży Miejskiej.

Przedstawiciele gmin i służb podziękowali za współpracę i życzyli dalszych wysokich wyników. Prokurator Arkadiusz Szulc podkreślił, że w zeszłym roku udało się zabezpieczyć od 63 osób prawie pół miliona złotych w ramach zabezpieczenia mienia na poczet kar oraz zadośćuczynienia i naprawy szkody, co czyni nasz powiat jednym z najlepszych okręgów prokuratury.

Na zakończenie podsumowania głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie- mł. insp. Edward Szydłowski, który podsumował odprawę i podziękował za osiągnięte wyniki.

zlCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomek #2439067 | 78.88.*.* 13 lut 2018 09:06

  Brawo Policja, tak trzymać. Nasze chłopaki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pod-posterunkowy #2438848 | 78.88.*.* 12 lut 2018 20:46

  Na ulicy Kajki (przy garażach) od kilku miesięcy stoi na niemieckich numerach samochód bez silnika. Sto metrów od Komendy. Bez uwag.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages