Mejdej Boyz ponownie przewodzi w NLK

2018-02-19 20:34:16(ost. akt: 2018-02-19 20:58:20)
Koszykarze Mejdej Boyz ponownie na czele tabeli

W niedzielę 18 lutego w hali widowiskowo - sportowej w Nidzicy rozegrano 7 kolejkę spotkań w Nidzickiej Lidze Koszykówki
W rozegranej w niedzielę 18 lutego 7 kolejce spotkań w Nidzickiej Lidze Koszykówki Mejdej Boyz wygrali z Dream Team Działdowo 88:47 (20:1, 18:13, 25:16, 25:17).

Mecz od początku spotkania przebiegał pod dyktando nidzickich Mejdej Boyzów. Pierwsze punkty zdobywali Daniel Szymański i Dawid Szempliński. Skuteczna gra pod koszem Krzysztofa Łasiewickiego i już po 5 minutach Mejdej Boyz prowadzili 11:1. Dream Team nie istniał na parkiecie w I kwarcie o czym świadczy fakt iż zespół ten już do końca tej kwarty nie zdobył żadnego punktu.

Do przerwy nasz zespół prowadził 38:14 i do końca spotkania kontrolował grę systematycznie powiększając swoja przewagę by na końcu wygrać mecz wynikiem 88:47.

Nierówną grę zaprezentował drugi nasz zespół występujący w tych rozgrywkach Kram Nidzica. Kram przez pierwszą połowę spotkania prowadził wyrównaną grę z olsztyńskim zespołem Auto Land Pistons. Pistonsi od III kwarty przyspieszyli grę, celniej rzucali i w ostatniej kwarcie zdecydowanie panowali już na parkiecie odnosząc zwycięstwo nad Kramem 60:47 (10:17, 7:9, 18:11, 25:10).

Koszykarze ZWO Basketball rozegrali dwa spotkania. W pierwszym pokonali Drogons Mławę 57:39 a w drugim po dramatycznej końcówce ulegli Dream Team Działdowo 73:73 p.d 78:80 (17:16, 15:16, 18:27, 23:14). Mecz był bardzo wyrównany i kibicom dostarczył mnóstwo sportowych emocji.

W 7 kolejce odwołane zostało spotkanie dotychczasowego lidera Wuja Squad z Triple Trouble Ostróda. Skorzystali na tym koszykarze Mejdej Boyz którzy dzięki zwycięstwu nad Dream Team Działdowo awansowali na 1 miejsce w ligowej tabeli. Kram Nidzica spadł o jedno oczko niżej na 5 pozycję a awansował ZWO na 4 miejsce w ligowej tabeli.