środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

„Nieustannie naprzód”

2018-02-21 19:00:00 (ost. akt: 2018-02-21 18:55:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Mimo typowo lutowej temperatury, atmosfera tak wśród najmłodszych, jak i dorosłych była gorąca. Entuzjazm przybyłych kibiców potwierdził, iż dla każdego mieszkańca uczczenie święta ich miasta na sportowo ma szczególny wymiar.

PKO GRAND PRIX GDYNI to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych na Pomorzu.

Cykl został zainaugurowany Biegiem Urodzinowym upamiętniającym nadanie nowemu wówczas portowi morskiemu praw miejskich.

Bieg urodzinowy na dystansie 10 km poprzedziły biegi dziecięce i młodzieżowe, w których uczestniczyło kilkaset młodych sportowców-amatorów.


Mimo typowo lutowej temperatury, atmosfera tak wśród najmłodszych, jak i dorosłych była gorąca. Entuzjazm przybyłych kibiców potwierdził, iż dla każdego mieszkańca uczczenie święta ich miasta na sportowo ma szczególny wymiar.

Bieg główny zgromadził ponad 3,3 tysiąca zawodników. Trasa szybka, niemal płaska, z niewielkim zbiegiem w pierwszej i łagodnym podbiegiem w drugiej części rywalizacji, pozwoliła poprawić zawodnikom rekordy życiowe.

Zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy – „Nieustannie naprzód” – również reprezentanci drużyny „Nidzica Biega” , Magdalena Kowalska i Mateusz Dembski pobiegli znakomicie, inaugurując swój sezon biegowy nowymi „życiówkami”.

Magdalena z czasem 52:45 była 246 kobietą na mecie ( na 1003 uczestniczki).

W kategorii K-20 uplasowała się na 66. Miejscu. Mateusz (czas: 1:00:01) zajął 2103 ( na 2336 mężczyzn) miejsce w Open M oraz 397. w M-20. Zawodnicy cieszyli się tym bardziej, iż podjęli próbę praktycznie bez przygotowania.

Na finiszu biegacze zostali uhonorowani stylowym medalem upamiętniającym przedwojenny dworzec kolejowy w Gdyni.

W cyklu GRAND PRIX GDYNI zostaną rozegrane jeszcze trzy biegi: Bieg Europejski (12-13.V), Nocny Bieg Świętojański (22.VI) i Bieg Niepodległości (11.XI).
E.L.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages