Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

20-latek kierował autem pomimo cofnięcia uprawnień. Prawo jazdy stracił niespełna po 1,5 roku

2018-02-27 12:11:17 (ost. akt: 2018-02-27 14:20:52)

Idealnym przykładem połączenia młodości, brawury i prędkości jest 20-latek, który wczoraj został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W czasie kontroli drogowej okazało się, że mężczyźnie kilka dni wcześniej zostały cofnięte uprawnienia za przekroczoną liczbę punktów karnych.

Mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny prawem jazdy cieszył się tylko niespełna 1,5 roku. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu.

Po sprawdzeniu jego danych w systemach informatycznych okazało się, że kilka dni wcześniej został wydany wniosek o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Powodem takiej decyzji było przekroczenie dozwolonej liczby punków karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Mężczyzna w przeciągu 1 roku i 4 miesięcy od momentu wydania prawa jazdy został kilkukrotnie ukarany mandatami i punktami karnymi. Kierowca trzykrotne został złapany przez policjantów m.in. za przekraczanie prędkość, w tym raz o ponad 50 km/h.

W sprawie popełnionych przez 20-latka wykroczeń, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

W miejscowości Grzegórzki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej, kierowcę skody, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowany o 20 km/h.

Przez 3 dni policjanci prowadzili na terenie powiatu nidzickiego działania pn. „Młodość-Brawura-Prędkość”, które ukierunkowane były przede wszystkim na młodych kierowców.

Statystyki policyjne pokazują, że kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lat powodują bardzo dużo wypadków drogowych, wskutek których traci życie wiele osób.

Grupa tych kierowców cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami. Brawura, skłonność do ryzykownych zachowań połączone często z niedojrzałością prowadzą do większej ilości zdarzeń drogowym z ich udziałem.

W trakcie 3 dni działań „Młodość-Brawura-Prędkość”, nidziccy policjanci byli wspomagani przez funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie.

W sumie 30 policjantów kontrolowało prędkości kierowców w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Kontroli poddanych zostało 169 kierowców, w tym 54 byli to kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lata. Na 23 kierowców nałożono mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości wśród których było 4 „młodych kierowców”.

KPP Nidzica

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages