I liga piłki ręcznej mężczyzn. Warmia Energa Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 30:27 (15:14)

2018-02-28 22:18:16(ost. akt: 2018-02-28 22:29:17)
Kolejny mecz w nidzickiej hali widowiskowo-sportowej szczypiornistów olsztyńskiej Warmii i kolejne zwycięstwo tego zespołu.

28 lutego 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano mecz I ligi piłki ręcznej mężczyzn Warmia Energa Olsztyn – SMS ZPRP Gdańsk
Nidzicka hala widowisko-sportowa w Nidzicy po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla szczypiornistów I ligi Warmii Energa Olsztyn. Zespół Daniela Żółtaka pokonał SMS ZPRP Gdańsk 30:27 (15:14).

Mecz bardzo wyrównany. Prowadzenie dla olsztynian w 2 min. zdobył Paweł Deptuła. Dobra gra w bramce Mateusza Gawrysia. Skutecznie egzekwowane rzuty karne przez Marcina Malewskiego i kilkubramkowa przewaga olsztyńskiej Warmii. W 14 min. goście z Gdańska po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie i trener Warmii Daniel Żółtak bierze czas dla swego zespołu.

W 17 min. zawodnik SMS Leona Łazarczyk wędruje na 2 minutową ławkę kar i w tym czasie olsztyński zespół za sprawą skutecznej gry na skrzydle Michała Sikorskiego doprowadza do remisu w tym spotkaniu 8:8. Do końca tej części gry trwała zażarta walka o każdą piłkę i ostatecznie na przerwę z jednobramkową przewagą (15:14) schodzili szczypiorniści olsztyńskiej Warmii.

Po zmianie stron goście z Gdańska podkręcili tempo gry by po trzech minutach tej części gry ponownie objąć prowadzenie. Skutecznie w tym okresie gry grał Dariusz Skrabulski strzelec dwóch bramek dla swego zespołu. Pięć minut później przewaga gości wzrosła i po bramce Damiana Pawelca goście z Gdańska prowadzili już 21:17.

Bardzo ciekawy był ostatni kwadrans gry który zawarzył na losach spotkania. Olsztynianie niesieni żywiołowym dopingiem nidzickiej publiczności odrabiali straty. Ponownie Mateusz Gawryś fantastycznie wybronił kilka strzałów rywala a z przodu skutecznie punktowali Marcin Malewski i Michał Sikorski. Gdy starty zostały odrobione i na tablicy wyników ponownie widniał remis o czas poprosił trener gdańskiej drużyny Marcin Pilch.

Warmia jest na fali zdobywa bramkę za bramką grając nawet w liczebnym osłabieniu. Kolejne bramki dla olsztynian zdobyli Paweł Deptuła i Wojciech Golks i przewaga olsztynian wzrosła do 2 bramek (25:23). Goście z Gdańska grają w tym okresie bardzo nerwowo. Trener Pilch ponownie bierze czas dla swego zespołu ale nie wiele dobrego dla tego zespołu z tego wychodzi. Olsztynianie grają z niezwykłą determinacja i zaangażowaniem. Arbitrzy spotkania raz po raz odsyłają na ławkę kar olsztyńskich zawodników lecz nie zmieniło to bojowego ducha w zespole Warmii który grał do końca bardzo ambitnie a co za tym idzie skutecznie i wygrał ostateczni e ten mecz 30:27 (15:14)

Zwycięstwo w tym meczu szczypiorniści olsztyńskiej Warmii zadedykowali swojemu trenerowi Danielowi Żółtakowi obchodzącemu w dzisiejszym dniu 34 urodziny.

Warmia Energa Olsztyn – SMS ZPRP Gdański 30:27 (15:14)

Warmia Olsztyn: Gawryś, Królik, Dzido -1, Hegier -2, Sikorski -9, Kozakiewicz, Golks -3, Żółtak -1, Krawczyk, Deptuła -4, Dzieniszewski, Malewski -9, Koledziński -1, Kłodziński

Kary: Warmia Energa Olsztyn -14 min.