Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Rekordowa liczba zachorowań!

2018-03-12 07:00:00 (ost. akt: 2018-03-08 14:45:46)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

— Na terenie powiatu nidzickiego utrzymuje się duża liczba zachorowań na grypę i choroby grypopodobne — przestrzega Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy. Tendencja jest rosnąca. W lutym odnotowano 1251 zgłoszeń!

Z informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nidzicy wynika, że w styczniu 2018 zgłoszono 344 przypadki zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Dla porównania w styczniu 2017 odnotowano 187 zachorowań, natomiast rok wcześniej - zaledwie 31 zgłoszeń.

W trzech pierwszych tygodniach lutego zarejestrowano już 918 zgłoszeń. — W kolejnych tygodniach lutego lekarze zgłosili następującą liczbę przypadków: I tydzień- 198, II tydzień,- 352, III tydzień- 368. W ostatnim tygodniu lutego zgłoszono 333 przypadki — informuje PPIS.

Oznacza to, że na terenie powiatu nidzickiego nadal utrzymuje się duża liczba zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Obserwowany jest wzrost zachorowań w porównaniu do lat ubiegłych.

Co zrobić, by ustrzec się przed chorobą?

Grypa to ostra choroba zakaźna wywoływana przez wirus grypy, który atakuje głównie płuca i oskrzela. Niestety, często mylona jest z przeziębieniem. Do objawów grypy można zaliczyć m. in: gorączkę powyżej 38 stopni, trudności w oddychaniu, kaszel, ból gardła, bóle mięśniowe i stawowe, dreszcze, wymioty, biegunkę.

Powikłania pogrypowe wymagają specyficznego leczenia szpitalnego, niejednokrotnie pozostawiając po sobie konsekwencje zdrowotne do końca życia, jak też stanowiące zagrożenie życia, dlatego warto wiedzieć jak ustrzec się przed tą chorobą.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny takich jak: zakrywanie nosa i ust chusteczką higieniczną podczas kaszlu, po czym wyrzucaniu zużytej chusteczki bezpośrednio do kosza, częstym myciu rąk mydłem i wodą.

Jeżeli zaobserwujemy u siebie objawy grypy powinniśmy zachować przynajmniej metr odległości od innych osób, zostańmy w domu, zamiast przebywać w pracy, szkole, unikajmy dużych skupisk ludzi, przytulania, całowania, uścisków dłoni, nie dotykajmy też oczu, nosa lub ust nieumytymi dłońmi i przede wszystkim skontaktujmy się od razu z lekarzem.

Skuteczną ochroną przed grypą są również szczepienia. Chrońmy siebie i innych- nie lekceważmy objawów grypy i pamiętajmy o profilaktyce!


1251
tyle zachorowań na grypę i choroby grypopodobne zgłosili lekarze w lutym


zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages