środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Gdy za oknem zima zła, przyda się logopedyczna gra

2018-03-08 13:00:00 (ost. akt: 2018-03-08 12:39:12)

Autor zdjęcia: Szkoła

Mądrze wybrane gry to doskonałe narzędzie rozwoju dziecka. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji psychicznych i społecznych małego człowieka.

Gry planszowe mogą rozwijać mowę, pozwalają zwiększyć koncentrację dziecka, uczą przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter.

W terapii logopedycznej są też świetnym sposobem na zachęcenia dziecka do ćwiczeń narządów artykulacyjnych, aparatu oddechowego, a także bardzo lubianą przez dzieci metodą utrwalającą poprawność artykulacyjną.

Konkurs na stworzenie gry logopedycznej adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jedynce i miał na celu m.in. utrwalanie poprawnej wymowy ćwiczonych głosek, rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych, inwencji twórczej i wyobraźni dzieci oraz integrację zespołu uczniowskiego.

Każda z 4 grup miała przygotować grę, która w czytelny sposób nawiązywała do wylosowanego wcześniej tematu. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i wychowawców oddziałów przedszkolnych powstały 4 piękne, pomysłowe, niepowtarzalne i kolorowe gry, które nauczyciele chętnie wykorzystają w pracy z przedszkolakami.

Gry zostały ocenione przez Jury pod względem zgodności z tematem, poprawności merytorycznej, strony plastycznej oraz zaangażowania jak największej ilości dzieci w wykonanie pracy.

Wyniki:
I miejsce – Grupa 0 B (wychowawca Elżbieta Sitarz) – gra „Wiejskie igraszki” – ćwiczenia aparatu artykulacyjnego i oddechowego
II miejsce – Grupa 0 D (wychowawca Dominika Bonisławska) – gra planszowa „Szóstka” – utrwalanie głoski [sz] i Grupa 0 A (wychowawca Małgorzata Grochowska) – gra „Uciekające balony” – utrwalanie głosek szumiących i syczących w opozycji
III miejsce – Grupa 0 C (wychowawca Dorota Ojrzyńska) – „Logopedyczne wykreślanki” – utrwalanie głoski [r] po spółgłoskach

Wszystkie grupy otrzymały nagrody w postaci atrakcyjnych, edukacyjnych gier planszowych.

szkołaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages