Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Rekolekcje z Przyjacielem

2018-03-09 16:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 11:46:41)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 3

Rekolekcje to czas, w którym należy się zatrzymać…, pozornie zatrzymać. Jest to bowiem czas rozwoju duchowego, czas spotkania z Przyjacielem, czas umocnienia wiary jako więzi z Jezusem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy licznie uczestniczyli w spotkaniach rekolekcyjnych w Kościele Bł. Bolesławy Lament. Z żywym zainteresowaniem wysłuchali konferencji na temat księgi życia, młodzieńczej miłości oraz „pokarmu” dla duszy.

Czas rekolekcyjny został również owocnie zorganizowany w szkole. Te dni były obchodzone pod hasłem „Jezus moim Przyjacielem”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni religijnych, podczas którego wystąpiły zespoły muzyczne z wszystkich nidzickich szkół podstawowych oraz zespół Sursum Corda. Uczestnicy, wielbiąc Boga śpiewem, wyrazili swą miłość do Niego oraz przenieśli słuchaczy w świat sacrum.

Kolejnym działaniem wprowadzającym młodych w świat chrześcijańskich wartości było misterium wielkanocne pt. „Szukam Przyjaciela”, oparte na motywach „Małego Księcia”. Uczniowie kl. VII c, wcielając się w role uwspółcześnionych bohaterów powiastki, uświadomili widzom znaczenie miłości, przyjaźni, skromności i odpowiedzialności w życiu człowieka.

Uzmysłowili, że człowiek nie jest sam w pokonywaniu różnych problemów, zawsze może liczyć na pomoc Przyjaciela Jezusa. Przybliżyli również symbolikę Krzyża Pańskiego. Skłonili do refleksji nad tym, co naprawdę jest istotne w życiu.

Przedstawienie zostało przyjęte z ogromną życzliwością. Było wyrazem dojrzałości humanistycznej i artystycznej siódmoklasistów.

Rekolekcje w naszej parafii i szkole dobiegły końca. Wkrótce przeżywać je będą inne nidzickie parafie i szkoły. Będziemy mieli zaszczyt gościć w SP 1 i SP 2 w roli organizatorów koncertu oraz misterium wielkanocnego.

SP3Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsnr3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages