Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Mieszkańcy odcięci od świata

2018-03-25 10:00:00 (ost. akt: 2018-03-24 21:54:07)
Tak wygladała droga na Kolonie Bartki kilka lat temu

Tak wygladała droga na Kolonie Bartki kilka lat temu

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Od naszych Czytelników dostaliśmy zdjęcia dróg, którymi muszą dojechać do pracy, do sklepu, a ich dzieci do szkoły. Mieszkańcy są odcięci od świata. Nie dojedzie do nich ani pogotowie, ani autobus szkolny.

Problem z gminnymi i powiatowymi drogami gruntowymi występuje od dawna.

W Kolonii Bartki w gminie Kozłowo, jak mówią mieszkańcy, nikt nic nie robił na drodze od 1996 roku.

— Od tylu lat walczymy o drogę i nic. Proszę zobaczyć stan drogi gminnej w miejscowości Bartki Kolonia. Takich mamy gospodarzy w gminie Kozłowo. Od tylu lat walczymy o drogę i nic. Samochody nie mogą przejeżdżać i dzieci na przystanek nie mogą dojść. Gdyby doszło do jakiegoś nieszczęścia, to nawet służby ratunkowe nie dałyby rady przejechać — napisał mieszkaniec.

— Gmina Kozłowo wykona remont drogi na Kolonię Bartki po ustabilizowaniu się warunków atmosferycznych w możliwym najszybszym terminie. Droga zostanie wyrównana oraz zostanie nawiezione kruszywo łamane w celu utwardzenia nawierzchni — mówi wójt Marek Wolszczak.

Podobnie wygląda droga do Kolonii Łyna.

— Chodzi mi o naszą drogę. Jest takie błoto, że to się w głowie nie mieści. Nikt się kompletnie nami nie interesuje. Ja mam dwoje dzieci. Jedno musi spać u dziadków, bo nawet do szkoły by nie doszło. Ostatnio nawet karetka się zakopała jak do nas jechała ponad godzinę. Jesteśmy odcięci od świata. Teraz nawet nie daj Boże karetka by nie przejechała. Jedna wielka masakra jest. Żeby iść do sklepu po chleb trzeba nakładać gumaki — napisała mieszkanka Kolonii Łyna.

Podobnie wygląda droga w Wietrzychówku.

— Obecny okres jest jednym z najcięższych, jeżeli chodzi o utrzymanie dróg gminnych. Najbardziej jest to widoczne w przypadku dróg gruntowych, takich jak te na Kolonii Łyna czy w Wietrzychówku.

Niestety, w takich warunkach pogodowych, kiedy zmarznięty grunt nie jest w stanie wchłonąć nagromadzającej się wody, nie ma możliwości utwardzenia tych nawierzchni. Jeżeli warunki pogodowe się poprawią, w ramach planowanych prac remontowych drogi te zostaną wyrównane i utwardzone — informuje Paweł Koziński, kierownik Wydział Pozyskiwania Środków Pomocowych, Rozwoju i Komunikacji Społecznej.

Nieprzejezdne są również drogi powiatowe. W tragicznym stanie jest droga Kanigowo- Siemiątki- Zagrzewo.

— Mamy problemy z dostaniem się do pracy, dzieci z dojazdem do szkoły. Nie może dojechać ani listonosz, ani firma odbierająca śmieci — napisała mieszkanka.

Nieprzejezdna jest także droga powiatowa z Piotrkowa do Żabina w gminie Janowiec Kościelny.

Mieszkańcy sołectwa Miecznikowo-Gołębie informują, że droga powiatowa na odcinku Jabłonowo-Miąchy Miecznikowo-Kołaki jest nieprzejezdna.

— Największym problemem jest bezpieczeństwo dzieci, które ze względu na stan drogi nie są dowożone do miejsca ich zameldowania. Kierowcy autobusów szkolnych nie są w stanie przez nie przejechać, a dzieci są zostawiane we wsi oddalonej od ich domów nawet do 3 kilometrów — mówią mieszkańcy.

Po wielu interwencjach u dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, przyjechała koparka, którą jedynie próbowano wyrównać drogę. — Niestety, droga jest w jeszcze gorszym stanie — dodają.

Dyrektor PZD Jacek Dłuski wyjaśnia, że obecny stan dróg z Piotrkowa do Żabina, Kanigowo-Siemiątki-Zagrzewo oraz na odcinku Miecznikowo-Gołębie jest znany.

— Cały czas drogi są monitorowane i w miarę możliwości naprawiane. Jednak z uwagi na warunki gruntowo wodne i atmosferyczne prace te są bardzo utrudnione. Powiatowy Zarząd Dróg w Nidzicy dołoży wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie w/w drogi były w pełni naprawione — wyjaśnia Jacek Dłuski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kierowca tej drogi #2463916 | 37.47.*.* 16 mar 2018 10:10

  Panowie policjanci, jest droga Pielgrzymowo- Kozłowo po której można się poruszać o ładowności do 10ton. Jest kierowca który wozi drzewo tą drogą, ładunek tego pojazdu może być około 50 ton, on zniszczył tą droge, wiele cięzarówek omija główne drogi, mieszkam przy tej drodze i widze, za chwie nie bedzie tej drogi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Drodzy #2462914 | 83.9.*.* 15 mar 2018 06:25

   Drodzy panstwo przeciez prowadzone sa rozmowy zrobimy wszystko by mieszkancom zylo sie lepiej a teraz zegnamy panstwa bardzo serdecznie i dziekujemy za zaproszenie. I wreczymy wam drodzy panstwo dyplomy i kwiaty bo tylko to. Nam najlepiej wychodz drodzy panstwo

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. a #2462865 | 88.130.*.* 14 mar 2018 22:45

   bardzo dobrze. i tak dalej. sami sobie winni. ksiadz ma wille i podwojny garaz a te biedaki cierpia .+, ale sami sobie sa winni, takiej pisowskiej ojczyzny sie doczekalismy.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. zdjęcie nr 1 #2462852 | 91.233.*.* 14 mar 2018 22:19

   Z boku widać idącego chłopczyka, prawdopodobnie do szkoły. To małe dziecko może w tym błocie "zataplać" się na śmierć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Sabinka 17 #2462804 | 83.6.*.* 14 mar 2018 21:40

   Przecież widać wyraźnie ,że on jest poza drogą , kto mu kazał zjeżdżać ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (20)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages