W koszykarskich derbach Nidzicy Mejdej Boyz ponownie górą

2018-03-26 18:15:37(ost. akt: 2018-03-26 18:47:14)

W miniony weekend 24-25 marca w hali widowisko-sportowej w Nidzicy rozegrano VIII i IX kolejkę spotkań w Nidzickiej Lidze Koszykówki
W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano VIII i IX kolejkę spotkań w NLK.

W sobotnich spotkaniach WKS Kram Nidzica po wyrównanej walce pokonał ZWO Basketball 57:50 (16:9, 14:18, 17:12, 10:11). W zespole ZWO na wyróżnienie zasługiwała gra młodego Pawła Wojciechowskiego który wręcz perfekcyjnie zdobywał punkty z gry jak też i z rzutów osobistych. Szkoda że zawodnik ten wchodził do gry tylko na zmiany bo jego dłuższa gra mogła przynieść okazalszy rezultat swojej drużynie.

Mejdej Boyz wygrał z Dream Team Działdowo 69:51 (17:12, 22:12, 8:13, 22:14). Nidziccy koszykarze po rzucie za 3 punkty objęli prowadzenie w tym meczu którego nie oddali już do końca spotkania. Goście z Działdowa jedynie w III kwarcie zmniejszyli swoja stratę do wicelidera tabeli który pewnie wygrał ten mecz .

W swoim drugim sobotnim spotkaniu Mejdej Boyz wygrał z Dragonsem Mława 78:49 (23:11, 15:13, 20:13, 20:12) pewnie prowadząc od pierwszych do ostatniej minuty spotkania.

W pozostałych sobotnich spotkaniach ZWO pokonało Triple Trouble Ostróda 93:14 a Dream Team Działdowo przegrał z liderem Wuja Squad Mława 46:87.

Niedzielna IX kolejka rozpoczęła się od derbowego spotkania Mejdej Boyz z WKS Kram. Wszyscy pamiętamy zacięty mecz tych drużyn z I rundy w której potrzeba było dogrywki by wyłonić zwycięzcę. Rewanżowe derby ponownie padły łupem koszykarzy Mejdej którzy zdecydowanie pokonali swoich kolegów z Kramu 72:39 (20:10, 15:4, 14:14, 23:11).

ZWO Basketball wygrał z Dream Team Działdowo 53:49 (10:10, 20:9, 9:10, 14:20). Mecz bardzo wyrównany. Po wyrównanej I kwarcie, w drugiej przewagę osiągnęli koszykarze ZWO i po rzutach Łukasza Ojdany, Pawła Wojciechowskiego i skutecznie punktującego za 3 punkty Bartka Kucińskiego prowadzili do przerwy 30:19. Bardzo emocjonująca była ostatnia IV kwarta meczu. Opadający z sił koszykarze ZWO z minuty na minutę tracili punkty lecz nie dali sobie wydrzeć do końcowej syreny jakże cennego zwycięstwa.

W derbach Mławy Wuja Squad pokonał Dragonsa Mławę 71:51. ZWO W drugim swoim niedzielnym spotkaniu uległ liderowi Wuja Squad 77:110 (17:31, 16:27, 13:26, 31:26) a w trzecim przegrali z AutoLand Pistons 54:72 (19:20, 10:16, 12:17, 11:19)

Następna seria spotkań w Nidzickiej Lidze Koszykówki rozegrana zostanie w niedzielę 8 kwietnia.