Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Odgłosy dochodziły ze wszystkich stron

2018-03-29 10:00:00 (ost. akt: 2018-03-28 10:45:28)

Autor zdjęcia: Szkoła

W tym roku po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy przystąpiła do Ogólnopolskiej kampanii Noce Sów. W naszej placówce zorganizowaliśmy warsztaty na temat tych magicznych ptaków. Od wieków żyją obok nas, są w naszej kulturze, inspirują artystów.

Dzięki wsparciu Agnieszki Maciąg, przedstawiciela Nadleśnictwa Nidzica, uczniowie poznali podstawy rozpoznawania, biologii, ekologii, badań i ochrony sów.

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie gatunki sów występujące w Polsce. Poznały ich cechy charakterystyczne, wielkość, liczebność, przystosowanie do drapieżnego stylu życia i rodzaje wydawanych odgłosów.

Te podstawowe wiadomości pozwoliły na podjęcie następnego kroku.
Uczniowie klasy 1c , VII c i VII b, pod opieką Doroty Taratyckiej i Ali Wolak wzięli udział w nocnym wyjeździe do lasu.

Na obrzeżach rezerwatu Koniuszanka II leżącego w obrębie leśnictwa Wikno powitał nas leśniczy, Pan Andrzej Piasecki. Wędrówkę rozpoczęliśmy o 19.30. Z powodu zachmurzenia w lesie panował głęboki zmrok. Wokół słychać było tylko pojedyncze popiskiwania ptaków, a w oddali szczekanie psa.

Uczniowie szli w ciemnościach (bez latarek). Byli bardzo podekscytowani. Pan Andrzej opowiadał niezwykłe historie dotyczące ptaków, bobrów, ciekawostek związanych z lasem.

Wyprawa podzielona była na kilka etapów. W czasie kolejnych postojów nasłuchiwaliśmy pohukiwań puszczyków. Odgłosy zbliżały się i oddalały. Dochodziły ze wszystkich stron.

Wrażenie było niesamowite, tym bardziej, że było bardzo ciemno. Po zmianie miejsca nasłuchu znów usłyszeliśmy nawoływanie puszczyków. Mieliśmy wrażenie, że starają się nas ostrzec, przed wkroczeniem na ich teren. To był prawdziwy koncert dla uszu.


D. Taratycka
A. WolakCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages