Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

ZSZiO ma kolejny powód do dumy

2018-03-31 19:47:44 (ost. akt: 2018-03-31 19:56:22)

Autor zdjęcia: Krzysztof Malta

Zespół Szkól Zawodowych i Ogólnokształcących może pochwalić się kolejnym sukcesem. Tym razem powód do dumy związany jest z przekazanymi szkole wynikami egzaminu zawodowego z kwalifikacji w zakresie prowadzenie rachunkowości.

Egzamin ten określany jest jako trudny, gdyż składa się z dwóch części, przy czym, by je zaliczyć, należy zdobyć minimum 50% z części pisemnej i 75% z części praktycznej.

Wszyscy uczniowie klasy IV technikum ekonomicznego zdali ten egzamin i podkreślić należy, że ich wyniki są bardzo dobre (ponad połowa wyników z części praktycznej wynosiła powyżej 90%).

Młodzież ZSZiO, która właśnie zdała egzamin, zdobyła uprawnienia do tego, by w przyszłości prowadzić ewidencje podatkowe, dokumentować i ewidencjonować operacje gospodarcze, przeprowadzać i rozliczać inwentaryzacje, sporządzać sprawozdania i przeprowadzać analizy finansowe.

Dzięki zdanemu egzaminowi absolwenci technikum ekonomicznego będą mogli otworzyć własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, w urzędach administracji samorządowej i centralnej, w księgowości podmiotów gospodarczych lub też w prywatnych firmach, czy w biurach rachunkowych.

Warto wspomnieć także o uczniach z klasy III technikum samochodowego, którzy w sesji zimowej zdawali egzamin zawodowy z kwalifikacji - diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Ich wyniki z części pisemnej należy określić jako wysokie, zaś wyniki z części praktycznej jako imponujące, gdyż 60% zdających otrzymało maksymalny wynik, a pozostałe wyniki wyniosły powyżej 96%.

Marta Schabińska -Niewiesk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages