A-klasa. Start Nidzica liderem rozgrywek

2018-04-22 15:18:27(ost. akt: 2018-04-22 15:48:47)
Piłkarze Startu Nidzica po zwycięstwie nad zespołem Wicher Gwiździny 3:0 objęli samodzielne prowadzenie w rozgrywkach A-klasy

W niedzielę (22 kwietnia) w meczu 14 kolejki A-klasy Start Nidzica wygrał na wyjeździe z zespołem Wicher Gwiździny 3:0 (1:0)
Mamy lidera !. Start Nidzica wygrał mecz 14 kolejki z zespołem Wicher Gwiździny 3:0 i objął prowadzenie w rozgrywkach A-klasy gr.4

Sytuacja w tabeli przed meczem była dość klarowna dla piłkarzy Startu. Ich najgroźniejsi rywale Ossa Biskupiec Pomorski, Gmina Kozłowo i Wel Lidzbark Welski zremisowali swoje sobotnie spotkania identycznym rezultatem 1:1 i drużynie Startu wystarczyło tylko wygrać spotkanie w Gwiździnach by objąć samodzielne prowadzenie w tych rozgrywkach.

Podopieczni Bartka Kruschel w pełni wykorzystali swoją szansę i pokonali na wyjeździe zespół z Gwiździn 3:0. Mecz w Gwiździnach od początku zdominowali piłkarze Startu Nidzica. Na pierwszego gola musieliśmy jednak czekać do 30 minuty kiedy to po dośrodkowaniu piłki z prawej strony Kuby Chlewińskiego bramkarz zespołu gospodarzy wypuścił piłkę wprost pod nogi Pawła Sobotka no i wiadomo czym taki prezent się zakończył. Paweł nie marnuje takiej szansy i nasz zespół do przerwy prowadził z Wichrem 1:0.

Po zmianie stron drugiego gola zdobył Alan Zasadzki uderzeniem z główki. Ponownie asystę przy tym golu zaliczył Kuba Chlewiński którego dośrodkowanie wykorzystał Alan. Końcowy wynik meczu na 3:0 dla Startu Nidzica ustalił zdobywca pierwszego gola Paweł Sobotką który wszedł niczym w masło w obronę gospodarzy mijając po drodze dwóch ich obrońców i pewnie pokonał bramkarza zespołu gospodarzy.

Wynik 3:0 na wyjeździe dla Startu Nidzica niewątpliwie cieszy sympatyków tego klubu. Dość powiedzieć że w I połowie gospodarze oddali zaledwie jeden strzał na bramkę Startu i mieli też jeden rzut rożny. Start mógł wygrać ten mecz znacznie wyższym rezultatem lecz dobrych ku temu okazji nie wykorzystali w tym meczu Alan Zasadzki, Dominik Bróździński jak też Kamil Michalski.

Cieszą kolejne zdobyte 3 punkty i samodzielne przodownictwo w tabeli rozgrywek A-klasy naszego zespołu. Za tydzień do Nidzicy przyjeżdża Avista Łążyn i sympatyków Startu Nidzica już dzisiaj serdecznie zapraszamy na te spotkanie.