środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Wszyscy spisali się na medal!

2018-04-23 16:07:10 (ost. akt: 2018-04-23 16:14:13)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 2

W minioną sobotę (21 kwietnia) w Bydgoszczy zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo Sportowe NIDA i UKS „Dwójka” rywalizowali w XIX Turnieju o Puchar „Zawiszy Czarnego”.

Kolejny już start w tym prestiżowym turnieju okazał się bardzo udany dla nidzickich sztangistów. Wszyscy spisali się na medal. W turnieju wzięło udział 53 zawodników z 10 klubów.

Rywalizacja przebiegała w grupie młodzików do lat 15 i juniorów do lat 17. Nasze miasto reprezentowało 9 zawodników. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzicy. W kategorii do 45kg znakomicie spisał się Konrad Możdżonek, który poprawiając swój rekord życiowy w rwaniu o 3 kg uzyskał w dwuboju 95kg(43+52) zajmując pierwsze miejsce.

W tej samej kategorii na drugim stopniu podium stanął kolega klubowy Konrada - Damian Łęgowski, który poprawiając swoje najlepsze wyniki w rwaniu o 3kg i podrzucie o 1kg uzyskał wynik 91kg(43+48).

W kolejnej kategorii do 50 kg wystąpił kolejny z nidziczan Hubert Pietrzak, który zdeklasował rywali wygrywając z przewagą 36kg. Hubert dokładając kolejny kilogram w rwaniu do swego najlepszego rezultatu i wyrównując rekord
w podrzucie uzyskał wynik 141kg(61+80). W kategorii 56kg Bartosz Burski poprawiając swój wynik uzyskany przed miesiącem w Elblągu aż o 19kg uzyskał w dwuboju 115kg(52+63) zdobywając brązowy medal.

Rywalizacja w kolejnej kategorii do 62kg odbyła się również z udziałem reprezentanta nidzickich sztangistów Miłosza Jakubowskiego, który uzyskując w dwuboju 135kg(58+77) także wywalczył brąz.

W grupie młodzików w kat. do 69kg na podium stanął kolejny nidziczanin Michał Jaworski, który zaliczając wszystkie podejścia poprawił swoje najlepsze rezultaty w rwaniu o 1kg i podrzucie o 2kg. Michał uzyskał wynik 154kg(67+87) zdobywając srebrny medal.

W tej grupie wiekowej wg punktacji Sinclaira na trzecim miejscu uplasował się Hubert Pietrzak z wynikiem 240,3 pkt.

W grupie juniorów do lat 17 wystąpiło dwóch nidziczan. W kat. 105kg Igor Ochlachowski, który poprawiając swój najlepszy wynik w podrzucie o 7kg uzyskał w dwuboju 192kg(80+112) zajmując drugie miejsce.

W kat. do 77kg Jakub Jaworski zaliczając wszystkich 6 podejść i poprawiając swoje rekordy życiowe w rwaniu o 3kg, w podrzucie 1 kilogram i 6 kg w dwuboju uzyskał wynik 233kg(105+128) zajmując bezapelacyjnie miejsce pierwsze. Jakub okazał się najlepszym zawodnikiem wśród tej grupy wiekowej wg punktacji Sinclaira uzyskując 290,8 pkt. i jednocześnie najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

W rywalizacji drużynowej nidziczanie wywalczyli drugie miejsce na podium ustępując tylko drużynie Tarpana Mrocza, która wygrał już trzecią edycję tego turnieju z rzędu.

Udział naszych zawodników był swoistym sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17, które zostaną rozegrane już za niespełna 3 tygodnie w Zamościu.

Marek NachtygalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dwojkanidzica

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages