Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Marcin Paliński doradcą wojewody

2018-05-27 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-27 16:52:13)

REGION\\\ Od 1 kwietnia radny rady miejskiej jest doradcą wojewody warmińsko-mazurskiego. Zatrudniony jest na umowę o pracę na 1/4 etatu. Jak na razie zapoznaje się ze specyfiką pracy w urzędzie. Będzie współpracował z samorządami.

O tym, że Marcin Paliński został doradcą wojewody już naszych Czytelników informowaliśmy. Teraz chcemy przekazać kilka dodatkowych informacji o zakresie jego obowiązków.

Otóż, jak poinformowała nas Agnieszka Warakomska - Poczobut, dyrektor biura wojewody, nidzicki radny został zatrudniony na to stanowisko 1 kwietnia i od tego czasu pełni tę funkcję.

Zakres jego obowiązków obejmuje współpracę w zakresie określonym przez wojewodę Artura Chojeckiego z jednostkami samorządu terytorialnego, jak również z instytucjami państwowymi, organizacjami społecznymi, stowarzyszeniami oraz grupami społecznymi i zawodowymi.

— A także współpracę, w zakresie określonym przez wojewodę, z jednostkami organizacyjnymi zespolonej i niezespolonej administracji rządowej — mówi Agnieszka Warakomska - Poczobut.

Będzie również reprezentował wojewodę, w zakresie przez niego określonym, w kontaktach z jednostkami administracji publicznej, organizacjami społecznymi, stowarzyszeniami oraz grupami społecznymi i zawodowymi.

— Marcin Paliński posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i umiejętności gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków. Cechy charakteru i doświadczenie zawodowe i samorządowe wskazują na sprawną i skuteczną realizację powierzonych zadań na stanowisku doradcy wojewody — wyjaśnia dyrektor biura wojewody.

O tym ile zarabia Marcin Paliński informacji nie otrzymaliśmy, ponieważ doradcy nie są funkcjonariuszami publicznymi, nie wydają oni również decyzji administracyjnych oraz nie są dysponentami środków publicznych.

— Nie jest więc możliwe przekazanie informacji na temat wynagrodzenia Marcina Palińskiego bez jego zgody — wyjaśnia Agnieszka Warakomska - Poczobut. Dodaje, że wynagrodzenie zasadnicze doradców osób zajmujących kierownicze funkcje w państwie, wynosi od 3480 zł do 4260 zł.

Marcin Paliński ukończył administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz szkoły podyplomowe w kierunku: Bezpieczeństwo i higiena pracy z elementami ergonomii, Doradztwo zawodowe i Przedsiębiorczość, Zarządzanie oświatą,Przygotowanie pedagogiczne, Diagnoza i terapia pedagogiczna.

Ma około 10-letni staż pracy w Zakładzie Budowy Instalacji Elektrycznych. Od 2013 r. prowadzi własną Firmę Handlowo – Usługową BHP, P-POŻ, art. Elektryczne Marcin Paliński. Ma również doświadczenie samorządowe.

— Praca w samorządzie to już dla mnie pewna tradycja rodzinna. Mój tata wiele lat pracował na rzecz lokalnej społeczności jako radny.

Moja przygoda z samorządem rozpoczęła się w roku 2011, w którym zostałem wybrany sołtysem Sołectwa Nibork Drugi, następnie w roku 2014 zostałem wybrany na radnego Rady Miejskiej w Nidzicy. W tejże radzie pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego rady — mówi Marcin Paliński.

Obecnie bierze czynny udział w pracach wielu komisji rady. Otrzymał wyróżnienia: „Przyjaciel Wietrzychowa” oraz „Przyjaciel Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nidzicy. Jako doradca wojewody, na razie, zapoznaje się ze specyfiką pracy w urzędzie wojewódzkim.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (64) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Er #2515762 | 37.47.*.* 8 cze 2018 20:41

  Może coś się zmieni jak Marcin zostanie Burmistrzem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. przykro czytac twoje bzdety, #2512611 | 178.235.*.* 3 cze 2018 16:52

  a skąd wiesz że sobie nie radzi Wojewoda nic nie ma do kasy kasa rządzi Urząd marszałkowski tam ma dobre wejscia tylko nie pisz o długach bo poprzedni nawet jak hale budował 10 mln wydal z gminnej kasy

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. brawo #2510936 | 88.199.*.* 31 maj 2018 12:32

   Nareszcie będzie jakiś bezpośredni kontakt z wojewodą bo burmistrz. Kosmala ewidentnie sobie nie radzi w tym temacie. Miał tyle środków zewnętrznych ściągnąć do Nidzicy i po 4 latach mamy czarną dziurę. Brawo Panie Marcinie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. basen #2510770 | 178.235.*.* 30 maj 2018 23:44

    z tym basenem ciekawa sprawa miał byc budowany basen i magdonald przy Dziadowskiej a facet sprzedał ziemie na działki budowlane jak sie z tym basenem stało

    Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Dzek #2510738 | 94.254.*.* 30 maj 2018 22:24

    Burmistrz wypowiadal sie kuedys o kilku radnych z poprzedniej kadencji ze kupywali mieszkania za bezcen a nie wiadomo czy było tak a myslisz ze on teraz kupil taniej? Niesprawiedliwie tak było by a chcem kupic nowe mieszkanie w tym budynku

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (64)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages