Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Skanska wystąpiła o wydłużenie terminu budowy

2018-04-30 20:22:00 (ost. akt: 2018-04-30 21:18:03)

Autor zdjęcia: Mateusz Ładziński

Trwa przebudowa ulic w naszym mieście. Prace powinny zakończyć się w maju, jednak Skanska wystąpiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich o wydłużenie terminu budowy.

Jak zapewnia Dyrektor Kontraktu, Region Północny Budownictwa Inżynieryjnego Skanska Rafał Józwik, firma Skanksa dołoży wszelkich starań, by prace zakończyć jak najszybciej.

— Z uwagi na liczne kolizje, niezinwentaryzowane sieci podziemne oraz odkrywki archeologiczne nastąpi to później, niż zakładaliśmy w umowie. W związku z tym wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie o wydłużenie terminu budowy — mówi dyrektor kontraktu.

A jak wygląda postęp prac? Na drodze wojewódzkiej 604 do wykonania pozostały prace na odcinku zamiejskim. — Przeprowadzimy tam roboty wykończeniowe oraz przygotujemy oznakowanie pionowe i poziome. W obrębie drogi 604, odcinek miejski na ul. Mickiewicza napotkaliśmy nieprzewidzianą kolizję.

W związku z tym konieczna jest przebudowa sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Na tym obszarze czekają nas także prace brukarskie, nawierzchniowe i wykończeniowe — wymienia Rafał Józwik.

Z kolei na ul. Traugutta należy położyć warstwę ścieralną oraz zrealizować roboty wykończeniowe i przygotować oznakowanie. Podobnie sytuacja wygląda na ul. Sprzymierzonych.

— Tam dodatkowo wykonamy zadania brukarskie. W obrębie ul. 1 Maja pozostały prace związane z budową sieci podziemnych (telekomunikacja, elektryka, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci gazowa i wodociągowa). Ich ukończenie umożliwi nam rozpoczęcie robót brukarskich, nawierzchniowych, wykończeniowych i oznakowania — dodaje dyrektor kontraktu.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co ty #2496373 | 178.255.*.* 5 maj 2018 14:37

  Tak ? To zobacz sesje jak ruszył do p Dunajewa . Psycha mu siadla a to były mądre pytania

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. DO "burmistrz i jego ekipa" #2496250 | 88.199.*.* 5 maj 2018 07:49

   Burmistrz to stara się normalnie funkcjonować i nie przesiaduje na forach. Przy swoich obciążeniach i obowiązkach, które ma, jeszcze by Mu brakowało wyczytywać te bzdury i obelgi pod Jego adresem? Luzie, Głosujta na kogo tam chcecie, tylko nie obrażajcie nikogo... A jeśli ktoś nie potrafi trzymać nerwów na wodzy i okazać odrobiny klasy to ugryźć się w język a nie nakręcać, podkręcać, podjudzać, syczeć,oczerniać itd. Nic dobrego z tego nie ma- dla NIKOGO.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pan Burmistrz i jego ekipa #2495785 | 51.15.*.* 3 maj 2018 23:59

   ciężko pracują w majówkę ciągle piszą i komentują tutaj na forum.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Marek #2495471 | 188.146.*.* 3 maj 2018 11:02

   Człeku ile ci placi za pisanie tych wymysluw? Mnie burmistrz nie przekonuje a tobie nic do tego i sie nie udzielaj. Sie nie interere moja majowka a ty wyjdz z tego forum bo cala majowka minie ci przed komputwrem

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Nie czytajmy #2495457 | 94.254.*.* 3 maj 2018 10:27

   lokalnych anonimowych hejterów. Na pewno będziemy wtedy zdrowsi I bardziej uśmiechnięci

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages