Gmina Kozłowo zaczyna wygrywać

2018-05-05 19:44:58(ost. akt: 2018-05-05 21:46:17)
Gmina Kozłowo odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej

W sobotę (5 maja) w meczu 16 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 Gmina Kozłowo wygrała na własnym stadionie z Iskrą Narzym 2:1 (0:1)
Nie najlepiej rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze A-klasowej Gminy Kozłowo. Przypomnijmy że zespół ten był liderem po rundzie jesiennej. Słaby początek zaowocował niestety trzema porażkami (w tym z lokalnym rywalem Startem Nidzica) i jednym remisem i spadek w ligowej tabeli.

W meczu z Iskrą Narzym Gmina Kozłowo nareszcie przełamała się i przerwała kiepską passę. Mecz z Iskrą był ciekawym i emocjonującym spotkaniem, trzymającym kibiców w napięciu do końcowego gwizdka sędziego.

I połowę Gmina Kozłowo rozpoczęła grając pod wiatr który był sprzymierzeńcem ale tylko dla gości. Gospodarze mimo niekorzystnych warunków prowadzili równorzędną grę z rywalem a w 3 minucie mogli nawet objąć prowadzenie po podaniu piłki Roberta Sobotka na prawą stronę do kapitana zespołu Łukasza Mańka lecz silny powiew wiatru w twarz uniemożliwił naszemu zawodnikowi w oddaniu bardziej soczystego uderzenia.

Goście z Narzymia z biegiem czasu i na dodatek niesieni żywiołowym dopingiem licznie przybyłych na ten mecz swoich kibiców uzyskali przewagę na boisku. W 10 minucie przy biernej postawie bramkarza Gminy Konrada Krzyżewskiego tylko fatalnemu uderzeniu piłki przez Grzegorza Gutkowskiego kozłowianie zawdzięczają że nie stracili gola.

Dwie minuty później kolejna niezła akcja gości i uderzenie z dystansu Jakuba Dębalskiego mija o centymetry spojenie słupka z poprzeczką bramki gospodarzy. Gmina również miała niezłą okazję do zdobycia gola po akcji lewą stroną Jakuba Wiśniewskiego lecz jego podanie do Błażeja Fahl przejęli obrońcy Iskry.

Pierwszy go w tym spotkaniu padł w 28 minucie po szybkiej akcji gości prawą stroną. Grzegorz Gutkowski podał piłkę do niepilnowanego w polu karnym Dawida Arczewskiego a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce Gminy. Dwie minuty później rewanż gospodarzy i strzał głową Kuby Wiśniewskiego w ładnym stylu wybronił bramkarz Iskry Tomasz Rejchert.

O ile w formie był bramkarz Iskry o tyle golkiper gospodarzy nie miał najlepszego dnia i w 40 minucie obrońcy wyręczyli go z ponownej niepewnej jego interwencji a zanosiło się już na drugiego gola dla przyjezdnych.

Po zmianie stron role na boisku z powodu wiatru nieco zmieniły się i to piłkarze Gminy Kozłowo częściej przebywali na połowie rywala. Już w 47 minucie po kornerze Bartka Grzeli Łukasz Mańka w dogodnej sytuacji trafia w gąszcz nóg rywala.

Ciekawą akcję gospodarze przeprowadzili w 65 minucie. Grający trener Gminy Robert Sobotka wypuszczony na dobieg zmuszony był uderzać piłkę głową i znowu niezłym refleksem popisał się bramkarz zespołu gości. Odbitą piłkę przejął Bartek Grzela lecz nie wiedzieć czemu nie potrafił jej skierować do pustej bramki.

Ostatni kwadrans zadecydował o losach spotkania. Ambitna gra gospodarzy nagrodzona została w 80 minucie. Robert Sobotka sprytnie za plecy wrzucił piłkę bramkarzowi Iskry i doprowadził do remisu 1:1 w tym spotkaniu. Gospodarze poszli za ciosem i w ostatniej minucie rozstrzygnęli losy tego spotkania na swoją korzyść. Bartek Grzela popędził prawą stroną boiska, podał piłkę na środek pola karnego do Łukasza Mańka a ten po raz drugi umieścił ją w siatce zespołu gości.

Na trybunach wśród kibiców Iskry wielkie niezadowolenie gdyż twierdzili że podający piłkę Bartek Grzela był na pozycji spalonej. Arbiter spotkania uznał tego gola i Gmina Kozłowo wygrała mecz z Iskrą Narzym 2:1.

Drugi nasz zespół grający w tych rozgrywkach Start Nidzica nie rozegrał swego wyjazdowego z Ossą Biskupiec Pomorski gdyż został on odwołany i przeniesiony na inny termin. W ligowej tabeli mimo nie rozegrania ostatniego spotkania nadal liderem jest Start Nidzica a Gmina Kozłowo po zwycięstwie nad Iskrą Narzym awansowała na 2 miejsce w ligowej tabeli.

Gmina Kozłowo: Krzyżewski - Mańka - Sobotka - P.Szczepański - S.Szczepański - Grzela - Kowalik - Wiśniewski - Żmijewski - Kowalski - Fahl oraz Kuczyński, Dobies, Świtkowski, Michciński, Frankowski