Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Szerzyli ideę bezinteresownej pomocy

2018-05-11 13:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 11:43:58)

Autor zdjęcia: Szkoła

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to coroczne święto łączące 100 milionów wolontariuszy. Obchodzone jest w 192 krajach, 8 maja, w dzień urodzin Henriego Dunanta, założyciela Czerwonego Krzyża.

Celem tego święta jest rozpowszechnianie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pomocy oraz przedstawienie społeczeństwu zadań wykonywanych przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

8 maja w naszej szkole już od rana dało się zauważyć duże poruszenie. W tym dniu w holu głównym odbył się kiermasz ciast oraz konkurs kulinarny „Potrawa z warzywem w roli głównej”. Zorganizowano także konkurs plastyczny „Co wiem na temat PCK?”.

W punkcie informacyjnym można było dostać ulotki, a swoje wiadomości sprawdzić w quizie wiedzy o zdrowiu lub w specjalnie na tę okazję przygotowanej przez Agnieszkę Wierzbicką wraz z uczniami grze dydaktycznej w j. angielskim.

Duże zainteresowanie wzbudziły stacje z pierwszą pomocą przedmedyczną, przy których uczniowie mogli nauczyć się jak reagować m.in. przy omdleniach, złamaniach otwartych i zamkniętych, ranach ciętych, zwichnięciach, krwotokach z nosa.

Ponadto w ciągu całego dnia wyświetlane były prezentacje nt. historii PCK, zdrowego trybu życia i szkodliwości używek. Gościem naszej szkolnej akcji była Beata Rapacka, starszy asystent ds .promocji zdrowia, z nidzickiego Sanepidu, która w klasie III c przeprowadziła lekcję nt. zagrożeń i profilaktyki AIDS.

Pielęgniarka szkolna Wioletta Pargólska w klasie 3 d przypomniała jak ważny dla rozwoju dzieci jest zdrowy tryb życia i prawidłowe nawyki żywieniowe, a Sylwia Gawlik przeprowadziła w klasach edukacji wczesnoszkolnej ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem wszystkich tych działań byli członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem Dorotą Taratycką oraz Dariuszem Urbanowskim.

W akcję zaangażowali się także Rodzice uczniów klasy 7 c, którzy przygotowali kiermasz. Cieszy niezmiernie zainteresowanie akcją b. wielu uczniów, co świadczy o empatii i dużej wrażliwości młodych ludzi na potrzeby innych. Mamy nadzieję, że wyrosną oni kiedyś na wolontariuszy PCK lub innych organizacji charytatywnych.

szkołaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages