Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Maturzystów "Dołka" zna cała Polska

2018-05-19 15:40:00 (ost. akt: 2018-05-19 17:00:40)

Autor zdjęcia: Michał Szypulski

Maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących zna cała Polska. — Rozsławiliśmy naszą szkołę, a chcieliśmy tylko dotrzymać słowa i rozśmieszyć naszych kolegów oraz nauczycieli — mówią Alex, Filip i Piotr, absolwenci klasy III A.

Powodem tej sławy stał się przyjazd Filipa Finkieklana, Piotra Chmielewskiego i Aleksandra Sobańskiego ciągnikiem na maturę z matematyki. Ich kolega Michał Szypulski zrobił im zdjęcie i wysłał do naszej gazety. Natychmiast umieściliśmy je na naszym FB. Jak się potem okazało, zdjęcie zostało wysłane także do TVN. I się zaczęło.

— Wywiady, zdjęcia i ogromne zainteresowanie naszym pomysłem — mówią ze śmiechem. Dodają, że idąc na maturę, nie wiedzieli, że kolega porozsyłał zdjęcie do mediów. — Nie chcieliśmy takiego rozgłosu. Naszym celem było dotrzymanie słowa, jakie daliśmy kolegom z klasy i chcieliśmy być zapamiętani w naszej szkole — mówią zgodnie. Mimo to chętnie udzielili wywiadu dla telewizji. — My się z tego śmiejemy i żarty sobie robimy. Mówią o nas celebryci. Na pytanie czy mam czas na spotkanie odpowiadam, że mam tak napięty grafik spotkań, że trzeba kontaktować się z moim menedżerem — śmieje się Alex. Ich wjazd na boisko szkolne wzbudził wielkie zainteresowanie kolegów całej szkoły, nauczycieli, dyrekcji. Nawet kurator Anny Kryszałowicz, która była na egzaminie z matematyki.

Zobacz także: Konno na egzamin. Maturzystów z "Dołka" fantazja nie opuszcza Konno na egzamin. Maturzystów z "Dołka" fantazja nie opuszcza Dzisiaj (18 maja) na ustną maturę z języka polskiego z ułańską fantazją zajechał Maciek Pasturski, któremu towarzyszyli mama i Krzysztof Żukowski.
Pomysł zajechania pod budynek szkoły ciągnikami zrodził się już na początku roku szkolnego. Pomysłodawcą był Filip.

— Gdy podrzuciłem go Piotrkowi i Alexowi nie wierzyli, że może się to udać, więc zrobiłem próbę. Ciągnik zmieścił się w bramie. Postanowiliśmy, że przyjeżdżamy, Oczywiście najpierw zapytaliśmy rodziców o pozwolenie. Z tym nie było problemu — mówi Piotr. O naszym pomyśle wiedzieli tylko koledzy z klasy i nie bardzo nam wierzyli. Musieliśmy więc to zrealizować, żeby ich nie zawieść. Poprzedniego dnia Alex pojechał do Filipa do Nidzicy, a Piotr rano dojechał do nich z Janowa. Umyli traktory. Przygotowali transparent z napisem: matura. Ubrani w garnitury i białe koszule wyruszyli.

— Jechaliśmy w szpalerze, gęsiego. Traktory czyściutkie, my eleganccy. Ludzie dziwnie reagowali, zatrzymywali się, pytali dlaczego w garniturach jadą. — Odpowiadaliśmy, że zaraz po maturze wyruszamy na pole do roboty — śmieją się. I tak powoli dojechali pod budynek szkoły. Kolega zrobił im kilka fotek i poszli na egzamin.

— My chcieliśmy, żeby nas zapamiętano, a stało się inaczej — przekonują. Dla nich najważniejsze wtedy było to, że z egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym poszło im dobrze.

— Trochę trudniej było na poziomie rozszerzonym. Zadania wymagały dużo liczenia, a czasu było mało — mówi Piotr. Przed nimi ostatni egzamin ustny, a potem złożenie dokumentów na uczelnie. — SGGW zaprasza nas na studia do siebie, ale nie skorzystamy, bo wybieramy się na inne kierunki — mówią. Piotr od dzieciństwa marzył, żeby zostać strażakiem i ma nadzieję, że się to spełni.

— Dokumenty będę składał do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Muszę jednak zaliczyć test sprawnościowy. Jestem członkiem OSP w Janowie, więc myślę, że dam radę — mówi Piotr.

Filip chce studiować mechanikę i budowę maszyn w Olsztynie, a Alex startuje na architekturę. — Muszę zaliczyć rysunek, a nigdy w życiu nie rysowałem, ale bardzo mi się to podoba. Dlatego pod koniec maja wyjeżdżam do Gdańska na kurs rysunku. Jeśli się nie dostanę, to pójdę na budownictwo lub gospodarkę przestrzenną — mówi.

Cała trójka chce związać swoje życie także z rolnictwem, bo od dzieciństwa pomagali rodzicom w pracy na roli. Mają również świadomość, że muszą skończyć jakąś szkołę rolniczą, żeby móc korzystać ze wszystkich dostępnych środków na rozwój gospodarstwa. Piotr zamierza skończyć zaoczne technikum rolnicze, a Filip i Alex zastanawiają się nad kursami rolniczymi.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kasia #2505549 | 88.199.*.* 21 maj 2018 15:43

  SUPER pomysł !!! .Gratuluję poczucia humoru

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #2505487 | 88.199.*.* 21 maj 2018 13:22

  git

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 1 #2505484 | 88.199.*.* 21 maj 2018 13:20

  OK!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. brawo #2505282 | 83.15.*.* 21 maj 2018 08:45

  chłopaki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Brawooo #2505085 | 31.0.*.* 20 maj 2018 19:05

  brawo górka kibicuję wam a nie dołkowi!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (14)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages