Zaległości wygrali na szóstkę

2018-05-16 21:40:23(ost. akt: 2018-05-16 22:08:14)

W środę (16 maja) w zaległym spotkaniu 16 kolejki piłkarskiej A-klasy lider rozgrywek Start Nidzica wygrał na wyjeździe w Biskupcu Pomorskim z miejscową Ossą 6:2 (2:2)
Piłkarze Startu Nidzica na szóstkę odrobili ligowe zaległości wygrywając na wyjeździe z Ossą Biskupiec Pomorski 6:2.

Mecz w Biskupcu jedynie w I połowie był w miarę wyrównanym spotkaniem. Po przerwie Start Nidzica, lider rozgrywek niepodzielnie panował na boisku i zasłużenie wysoko wygrał ten mecz.

Początek spotkania nie był pomyślny dla naszych piłkarzy. Już w 5 minucie tracimy gola. Wyrównał stan meczu w 25 minucie Kamil Godlewskim ładnym uderzeniem z 22 metrów w samo okienko bramki Ossy.

Przed przerwą padły jeszcze dwa gola, po jednym dla każdej ze stron. Start na prowadzenie wyprowadził Kuba Chlewiński który wykorzystał podanie od Dominika Bróździńskiego. Gospodarze do remisu doprowadzili w końcowych minutach tej części gry.

Po zmianie stron Start niepodzielnie przeważał i dyktował rywalowi warunki gry. W 48 minucie Kuba Stasiukiewicz ładnie wszedł w pole karne gospodarzy i ponownie wyprowadził Start na prowadzenie w tym meczu. Pięć minut później ładna akcja Grzesia Walkiewicza z Kamilem Michalskim, a akcję skutecznie strzałem głową wykończył najmniejszy w naszym zespole Dominik Bróździński.

Piątego gola nasz zespół zdobył po strzale samobójczym obrońcy Ossy. Szarżujący na lewym skrzydle Dominik Bróździński dośrodkował w pole karne gospodarzy a tor lotu piłki niefortunnie przeciął obrońca Ossy i wpakował ja do własnej bramki.

Wynik meczu na 6:2 dla Startu Nidzica ustalił Kacper Morzyc który strzałem z lewej nogi wykończył akcję lewym skrzydłem Kuby Chlewińskiego.

Start Nidzica wygrał zaległy mecz 16 kolejki z Ossą Biskupiec 6:2. Był zespołem lepszym, grający w pomysłem i polotem i zasłużenie już z kolejną ,,szóstką'' tym razem punktów przewodzi w ligowej tabeli

W najbliższą sobotę 19 maja Start Nidzica na własnym stadionie rozegra mecz 18 kolejki, a rywalem ich będzie Wel Lidzbark Welski.